MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Westiepoo Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

25.10.2022 17:29:34

Çok uysal olan bir köpek ile karşınızdayız. Westiepoo cinsi köpek dostlarımız görünümleri ile son derece dikkat çeken bir ırktır. Oldukça şefkatli ve yabancılarla dahi çok iyi anlaşabilen bir türdür. Bu türün insanlar ile olan ilişkisi çok iyidir. İnsanlara düşkün yapıda olmaları sebebi ile tam bir aile köpeğidir. Ev içerisinde birçok farklı canlı ile çok iyi anlaşabilir. Westiepoo cinsi köpek dostlarımız bazı zamanlarda birden agresifleşebilir. Ancak bu karakteristik özellik birçok mini ırk köpeklerde görülebilien bir durumdur. Yabancılara karşı yaklaşımlarında temkinli davranan bu köpek dostlarımız zarar verme eğiliminde olmazlar. Westiepoo cinsi köpek dostlarımız melez bir türdür. Sahiplerine çok bağlı olmaları sebebi ile sürekli onlar ile vakit geçirmek isteyebilir.

Westiepoo Cinsi Köpek Tarihçesi

Bu köpek ırkına dair kesin bir bilgi yoktur ancak 1970'li yıllarda ortaya çıktığı düşünülür. Amerika Birleşik Devletleri'nde çıkan bu ırk melez bir türdür. West Highland ve Kaniş cinsi köpeklerin çaprazlanması ile meydana geldiği biliniyor. Westiepoo cinsi köpek dostlarımız atalarından da birçok özellik aldığı bilinir. Kanişler birçok küçük hayvan avında kullanıldı Westiepoo cinsi köpekler ise yalnızca evcil köpek olmaları ile bilinir. Hemen hemen her ülkede yer alan Westiepoo cinsi köpek dostlarımız atalarından gelen sosyal olma özelliği sayesinde ev ortamına çok müsait bir ırk olarak karşımıza çıkıyor.

Westiepoo Cinsi Köpek Karakter Özellikleri

Tam bir arkadaş canlısı olan Westiepoo cinsi köpek dostlarımız sevgi ve ilgiye aşık kpeklerdir. Sevdiklerine kendileri de onlar nasıl davranıyorsa tıpkı öyle davranır. Farklı köpek türleri ve diğer evcillerle arası iyi sayılır. Yabancılara karşı sert bir tutum sergilemese de temkinlidir. Ancak zarar verme eğilimi bulunmaz. Çocuklarla da iyi anlaşırlar. Kesinlikle yalnız kalmaması gereken bir türdür. Ayrıca yalnız kaldıkları takdirde son derece kaygılı olarak bilinirler. Bazı zamanlarda ise birçok şeye sinirlenebilirler. Westiepoo cinsi köpek dostlarımız minik bir türdür.

Westiepoo Bakımı

Pek fazla tüy dökmemeleri sebebi ile Westiepoo cinsi köpek dostlarımızın bakımı kolay sayılır. Tüylerinin gün aşırı taranması gereklidir. Diş sorunları yaşayan bir ırk olması sebebi ile ağız bakımları da çok önemlidir. Haftada bir ya da iki kez kulak içlerini kontrol etmelisiniz ve rutin veterner kontrollerini unutmamalısınız.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar