MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Toy Poodle Köpek Cinsi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

8.03.2022 10:35:30

En sevimli türlerden olan Toy Poodle köpek cinsi, yumuşak tüyleri ve karakteristik sevimli suratı ile ön plana çıkıyor. Toy Poodle özellikleri arasında Poodle cinsinin en ufak türleri olmaları da yer alıyor. Bu yüzden minyatür Poodle olarak da adlandırılan bu sevimli köpekler, sosyal bir ırk olmaları sebebiyle de dikkat çekiyor.

Toy Poodle köpek cinsi, insan canlısı ve çocuklarla da oldukça iyi anlaşan bir ırk olduğundan evde de bakılabiliyor. Biz de bu sevimli köepkler hakkında sizin de bilmeniz gereken başlıca özellikleri derlemek istedik. Bu yazımızda Poodle cinsinin minik türleri hakkında her şeyi bulabilirsiniz.

Toy Poodle Köpek Cinsi Karakter Yapısı Nasıldır?

Toy Poodle sahiplenme yolunda ilk adımları atarken bu sevimli köpeklerin genel karakteristik özelliklerini de bilmeniz gerekiyor. Bu minik cinsin mensupları genellikle dost canlısı bir karaktere sahiptir. Bu köpek ırkı, insanlar ile tanışmaya meraklı, sevecen ve oyuncu köpeklerdir.

Poodle cinsi köpekler, çocuklar ile de güzel anlaşabilir ve diğer köpekleri kıskanmazlar. Yalnızca kendi oyuncaklarına ya da yemeklerine dadanan diğer canlılara havlama özellikleri bulunabilir. Tüm bunların dışında Toy Poodle köpekleri her zaman sevecen ve oyuncu olma özelliğini taşımaktadır.

Aynı zamanda enerjik ve atletik bir köpek cinsi olan Toy Poodle, gün içerisinde oyun oynamak isteyecektir. Bu yüzden Toy Poodle cinsi bir köpek sahiplenmeden önce günlük olarak ona bellir bir oyun zamanı ayırmanız gerektiğini de bilmeniz gerekmektedir.

Toy Poodle Köpek Cinsi Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Toy Poodle köpek cinsine has fiziksel özelliklerin başında bu cinsin küçük boylu bir köpek cinsi olması geliyor. Boylarına rağmen uzun bacakları bulunan Toy Poodle köpekleri atletik yapıları ile de büyük dikkat çekiyor. Ortalama ağırlığı 1 kilogram ila 2.5 kilogram arasında değişen bu sevimli yaratıklar aslında tam bir ev köpeğidir.

Toy Poodle cinsi köpeklerin tüyleri de yoğun ama kısa yapıdadır. Kürkü ile ön plana çıkan bu köpeklerin tüyleri genelde turuncu ve kahverengi arasında bir renktir. Bunun yanında gri, siyah, beyaz, sarı ve mavimsi bir renkte de olan Toy Poodle köpekleri kocaman bir siyah burna da sahiplerdir.

Toy Poodle Özellikleri ve Bakımı

Toy Poodle cinsi köpeklerin bakımı konusunda da bir takım faydalı tavsiyelere ihtiyacınız olacaktır. Kürk yapısı ile dikkat çeken bu köpek cinsinin tüylerini haftada 3 -4 kere taramanız gerekebilir. Yoğun bir tüy yapısına sahip olan Toy Poodle köpekleri bu özellikleri ile dikkat çekmektedir.

Toy Poodle cinsi köpekler tam anlamıyla apartman hayatına adapte olabilen sakin köpeklerdir. Küçük boylu olmaları nedeniyle bir evin içerisinde rahatça bakılabilirler. Bunun yanı sıra sesleri de çok çıkmayan bu sevimli köpekleri sahiplendiğinizde çok fazla sorun yaşamazsınız.

Toy Poodle ücretsiz sahiplenme ilanları vasıtası ile siz de bu sevimli köpeklere evinizin kapılarını açabilirsiniz. Patigil.com adresinde de Toy Poodle cinsi köpekler için ücretsiz sahiplendirme ilanları mevcuttur. Dünyanın en zeki ikinci köpek ırkı olan Toy Poodle cinsi köpekler, bu bağlamda sorun çıkartmayan ve kolay bakılabilen bir köpek ırkıdır.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar