MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

THY Yolcu Beraberinde Virüs Riski Taşıyan Bazı Hayvanların Ülkeye Girişini Yasakladı!

8.05.2020 10:37:08

Türk Hava Yolları (THY) koronavirüs (Kovid-19) riski yaşatabilecek bazı hayvanların yolcunun yanında ya da kargo ile ülkeye girişini yasakladı. Diğer tüm ülkelerden gelmesi muhtemelen egzotik hayvanların yanı sıra omurgasız canlılar, gelincik, sürüngen ve kemirgen gibi evcil olmayan hayvanların yolcunun yanında ya da kargo bölümünde ikinci bir duyuruya kadar ülkeye girişini yasakladı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni bir duyuru daha yayınlandı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından genişletilen bu tedbirler içerisinde canlı hayvan taşınması konusunda farklı bir uygulama hayata geçiriliyor. Evcil olmayan bazı hayvanların herhangi bir amaç fark etmeden Türkiye'ye girişi tekrar başka bir duyuru yapılana kadar yasaklandı. THY'nin resmî sitesinden konuya ilişkin yapılan açıklamada bu durumun ikinci bir duyuruya kadar bu şekilde yasaklandığını yinelediler.

Kaynak: DHA

Evcil Hayvanların Taşınmasında 14 Gün İzolasyon Zorunluluğu

Birçok hayvan sever tarafından öğrenilmek istenen ve merakla beklenen kısım ise evcil hayvanların ne olacağıydı. Bu konuda yapılan açıklamada "Ticari amaçlı olmayan ve karnesi olan hayvanların sahibiyle birlikte seyahat edebilmesinde sorun bulunmamaktadır.” Kedi, köpek, kuş, süs balığı gibi evcil hayvanların sağlık kartına sahip olması ve bunun taşınması zorunludur. Özellikle yurt dışından giriş yapan hayvanların ve sahibinin beraber, 14 gün boyunca kendiyle birlikte evcil hayvanını izolasyon sağlanması amacıyla başka insanlar ve hayvanlarla temas etmemeleri konusunda uyardı.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar