MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Spitz Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

15.10.2022 16:05:57

Spitz cinsi köpek dostlarımız Çin ülkesinde ortaya çıktığı düşünülüyor. Spitz cinsi köpek dostlarımızın çok fazla çeşidi mevcut olmakla birlikte en eski atasının Çin ülkesi üzerinden tüm dünyaya yayıldığı sanılıyor. Bununla beraber Spitz cinsi köpek dostlarımızın Japonya'dan ortaya çıktığını düşünen bir kesim de vardır. Ancak tam olarak ilk nereden görüldüğü bilinmezliğini koruyor. Uzun ve bembeyaz tüylere sahip olan Spitz cinsi köpek dostlarımız ilk ortaya çıktığında tüm hayvan severlerin beğenisini kazanmış ve bununla birlikte herkes tarafından en çok merak edilen köpeklerden birisid olmuştur. Çok sevilen bu tür dünya üzerinde Japon Spitz isimli tür çeşidi sayesinde tercih ediliyor. Spitz cinsi köpek dostlarımızın türlerinden çok fazla ayrı yere sahip olmuştur. Her ne kadar tarihi bilinmiyor olsa da Japonya'ya ait köpek türü olduğu kabullenilmiş bir türdür. Spitz cinsi köpek dostlarımız daha çok Japon Spitz köpeklerinin yayılmasını sağlamıştır.

Spitz Cinsi Köpek Karakter Özellikleri

Spitz cinsi köpek dostlarımız çok sevecen bir köpektir. Özellikle dış görünüşleri sayesinde tüm hayvan severlerin ilgi odağı olmuştur. Çok fazla ilgi düşkünü olan Spitz cinsi köpek dostlarımız çocuklu aileler için en uygun köpeklerden birisi olarak nitelendiriliyor. Ayrıca sürekli olarak hareketli ve gülen bir yapıya sahip olan Spitz cinsi köpek dostlarımız bu hali ile tüm etrafa hızlı bir şekilde neşe saçar. İnsanların daima mutlu hissetmesini sağlayabilecek bir ırktır. Karşısındaki insana karşı çok narin ve nazik bir şekilde davranan bu tür karakter özellikleri ile insanların ilgi odağı haline gelmiştir. Spitz cinsi köpek dostlarımız insanlar ile sürekli oynamayı ve kucakta gezdirilmeyi çok sever. Ayrıca size ve aile üyelerine sevgi göstermekten hiç çekinmez. Daima sizden ve aile üyelerinden de ilgi ve alaka beklemektedir.

Spitz Cinsi Köpek Bakımı

Bakım itibarıyla Spitz cinsi köpek dostlarımız çok rahattır. Her ne kadar fazla tüyleri ve uzun tüyleri olsa dahi banyo yaptırma süreleri özellikle yazın uzun tutulabilir. Bununla beraber hem aranızdaki bağı artırmak için hem de konforlu yaşamları için taranması önerilir. Yüz bakımı, ağız, göz, kulak ve burun bakımlarının sürekli kontrol edilmesi şarttır. Obeziteye yakın bir yapısı vardır. Spitz cinsi köpek dostlarımızın mamaları genelde sağlıklı kuru ve yumuşak mamalar olmaldır. Bunun yanında rutin veteriner kontrollerini asla unutmamalısınız.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar