MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Sokaktan Sahiplendiği 15 Kediyle Çalışan İzmitli Kuaför

16.07.2019 09:10:55

İzmit'in Yenişehir Mahallesi'nde kuaförlük yapan Ebru Suyabatmaz, Yaklaşık üç yıl önce Mira isimli kedisinin kaybolması üzerine mahallesinde bulunan sokak kedilerine bakmaya başladı. Zaman içerisinde işyerinin bulunduğu Alev Sokak çevresindeki tüm kedilerin dükkanın önüne gelmeye başlamasıyla dükkanın kapılarını tüm sokak kedilerine açtı. İşlerini ise 15 kedi ile yürütmeye başlayan Suyabatmaz, önce dükkanının önüne gelen kedileri beslemeye başladı. Zaman geçtikçe sokaktaki  canlara el uzatan merhametli kuaförün dükkanını evi gibi gören 8 kedi sürekli orada yaşarken çevrede yaşayan sokak hayvanları ile beraber 15 kedi besliyor. Kedilere günlük yemeğini veren, aşı ve bakımını yapan Suyabatmaz ise durumundan bir hâyli memnun olduğunu söylüyor.

Kendi kedisi Mira'nın kaybolmasıyla sokaktaki canlara bakmaya başladığını söyleyen Suyabatmaz, "Bir kediyle başladı. Mira isminde bir kedimiz vardı. O kaybolduktan sonra biz de hepsine yavaş yavaş bakmaya başladık." dedi. Ve sözlerine "Gittikçe de çoğaldılar. Önceliğimiz engelli, hasta, bitkin hayvanlarla başladı. Sonra doğurdular…" diye devam etti.

“Biz kısırlaştırdık ama yine de çoğaldılar. Olduğumuz çevrede de bizden başka kimse bakmadığı için hepsi bize geliyorlar. Şikayetçi değiliz. Daha çok olsalar, daha çoğuna da bakarız. Şu an dükkanın içinde kalan 8 tane kedimiz var, ama dışarıdan yemek için gelenler ve yavrularıyla birlikte 15 kedimiz var diyebiliriz” dedi.

“Çok sorun yaşamadık. Korkanları anlıyoruz, idare etmeye çalışıyoruz. Ama sevmeyenlere çok tahammülümüz yok açıkçası. Gelmek istemiyorlar, biz de onların tercihine saygı duyuyoruz. Kaybımız var, ama biz onları kayıp olarak saymıyoruz. Biz kedilerimizle çok mutluyuz. O yüzden ticari yönünü düşünmüyoruz” diye konuştu.

 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar