MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Soğuk Kış Aylarının Gelmesiyle Artan Mama Fiyatlarından Sokak Hayvanları da Etkilendi

1.11.2021 11:11:32

Soğuk Kış Aylarının Gelmesiyle Artan Mama Fiyatlarından Sokak Hayvanları da Etkilendi

Doğal ortamlarını yok ettiğimiz minik dostlarımıza elimizden geldiğince yardım etmek gerekirse sahiplenmek hepimizin görevidir aslında. Hiçbir canlının sokakta kalmasına, özellikle bu soğuk havalarda aç kalmasına gönlümüz razı değil. Birçok üründe fiyat artışı yaşarken bir de mamalara zam gelmesi hem bizi hem de tüylü dostlarımızın yemek kaplarının boş kalmasına sebep oldu.

 

Mamalara gelen fiyat artışından sonra, sokakta yaşayan minik dostlarımız açlıkla yüz yüzeler. Bu durum hayvan sever arkadaşlarımızı çok sarstı. Sokaktaki dostlarımız için yapılan hayvan barınakları projelerini yakından takip edip destek olalım. Maddi olarak elimizden bir şey gelmeyebilir fakat bu durumda maneviyatta çok önemlidir. Gönüllü olarak vakit ayırabildiğimiz kadar destek olalım, sokak hayvanlarına sahip çıkalım.

Hayvan barınakların da sahiplenmeyi bekleyen birçok tüylü dostlarımız bulunmakta. Her bir canlı sorumluluk demek, bakamadığımız hayvanlarımızı sokakta ölüme terk etmeyelim. Eğer bakamıyorsanız sahiplendirin, bakamayacağınız hayvanları da sahiplenmeyin.

Sokak Hayvanlarına Yardım Etmenin Yolları

  • Öncelikle hayvan sahiplenin
  • Barınaktaki hayvanların koruyuculuğunu üstlenin
  • Yemek artıklarını ayırın
  • Yanınızda mutlaka mama bulundurun
  • Güvendiğiniz bir kuruma küçükte olsa bağış yapın
  • Alo 153 hattını arayın…

Çocuklarımıza yani geleceğimize hayvan sevgisini aşılayalım. Hayvanların da insanlar kadar değerli olduğunu hep beraber gösterelim. Hiçbir canlı sokakta ve aç kalmayı hak etmiyor, bunun için gerekli mücadeleyi sürdürelim. Elimizden gelenin fazlasını yapıp minik dostlarımıza sahip çıkalım. Unutmayalım ki hiçbir canlı ölüme terkedilmemeli…
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar