MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Pomerian Boo Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

3.12.2021 12:49:13

Adeta bir oyuncağa benzeyen Pomerian Boo hakkında bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Pomerian Boo cinsi köpekler, Samoyed, Alaskan Malamute ve Norveç Elkhound'u içeren Spitz ailesinin en minik üyeleridir. Yalnızca 3 ile 7 kilogram ağırlığındadır. Pomerian Boo cinsi köpek dostlarımız isimlerinin Almanya'nın Pomerania eyaletinden alırlar. Hatta onlara Pomeranyalı'da denmektedir. Kraliçe Victoria, Pomerania'nın bir fuar gösterimi sırasında ilk olarak Pomerian Boo gösterilmesine izin verdiğinde özellikle popüler duruma gelmişlerdir.

Alınga, sevimli ve tüylü Pomerian Boo cinsi köpekler ailelerine karşı sadıklardır. Oldukça kıvrak bir zekaya sahip olan bu köpeklerin, sizi zekası ile kandırmasına izin vermeyin. Bu cesur ve bağımsız olan köpek dostlarımızın kendine has özel bir zihinleri bulunuyor. Çervelerindeki her şeye meraklı, dünya hakkında uyanık olan bu cins ne yazıkki kendi zihinlerinde gerçekte olduklarına göre daha büyüktürler. Bu durum onları çok daha büyük ırk köpeklere saldırmaya itebilmektedir. O küçük boyu ile büyük köpeklere saldırmaktan korkmazlar. Neyse ki Pomerian Boo cinsi köpekleri sosyalleştirmeniz durumunda genelde diğer evcil hayvanlarla da iyi geçinirler.

Pomerian Boo Cinsi Köpek Özellikleri

Pomerian Boo cinsi köpeklerin kama şeklinde bir kafası ve dik kulakları vardır. Bazı Pomerian Boo cinsi köpek sahipleri onların yüzlerini tilkiye benzetir. Badem şeklinde ve koyu gözleri zeka ve merakla ışıldamaktadır. Burunları ise koyu ya da tüyleri ile aynı renkte olabilmektedir. Pomerian Boo cinsi köpekleri çok çeşitli renklerle de görmek mümkündür. Turuncu, kırmızı, krem, kahverengi ya da siyah en yaygın olan renkleridir. Pomerian Boo cinsi köpekler tüylüdür. Çift katlı tüylerini düzenli olarak fırçalamak gerekir.

  • Yaklaşık olarak 20 santimetre boylarındadır.
  • 2 ile 3.5 kilogram arasında değişkenlik gösteren ağırlıkları vardır.
  • Zeki sosyal, oyuncu ve hareketli köpek ırkıdır.
  • Turuncu, kahverengi, beyaz ve kahverengi renklerde gözükebilir.
  • Sabır ve ilgi ile kolayca eğitilebilmektedir.
  • Yabancılardan pek hoşlanmayan Pomerian Boo cinsi köpekler, onları iyi bir bekçi köpeği yapmaktadır. Fakat, bazen havlamayı ne zaman durduracağını bilemezler. Su sebeple, onlara komut ile havlamayı ve durdurma eğitimi verilmesi iyi bir fikirdir.
  • Oldukça yüksek enerjisi sayesinde yürüyüş yapmaktan çok keyif alırlar.
  • Dünyanın en küçük köpek cinsleri arasında yer alırlar.

Pomerian Boo Cinsi Köpeklerin Bakımı

Pomerian Boo cins köpekler özellikle iç mekanlarda oldukça aktiftir. Apartman sakinleri, terası olmayan, çitle çevrili bahçesi olan kişiler için iyi bir tercihtir. Orta düzeyde egzersiz seviyesine sahip olan bu cins ile günlük kısa yürüyüşler ya da günlük rutin oyunlar oynayarak enerjilerini atmasını sağlayabilirsiniz. Pomerian Boo cinsi köpekler ilgi odağı olmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi çok severler. Bu sebeple, onlara numaralar öğretmek oldukça kolaydır. Zihinsel uyarım ve egzersiz sağlamak onlarla bağlanmak için harika yoldur.

Dikkat süreleri oldukça kısadır. Bu sebeple, eğitim sürelerini eğlenceli ve kısa tutmanız gerekebilir. Bu minik dostumuzu eğitirken iyi muamele ve övgü ile eğitin. Onlara köpek ödül maması ile ödüllendirin. Bu hususlar eğitimini oldukça kolaylaştıracaktır.

Haftada iki kez taranması yeterlidir. Tüyleri orta derecede dökülmektedir.

Sizlere bu yazımızda Pomerian Boo cinsi köpekler hakkında bilgiler vermek istedik. Onlarla bir ömür boyu huzurlu bir hayat dileriz.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar