MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Pointer Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

8.10.2022 18:06:14

Pointer cinsi köpek dostlarımız geçmişlerinde tavşan avında kullanılmıştır. Geçmişleri oldukça eskiye dayanır. 1500'lü yıllarda keşfedildiği öne sürülmektedir. Pointer cinsi köpek dostlarımız Greyhound köpek cinsinin karışımından doğmuştur. 1700'lü yıllarda ise kuşların yerini tespit ederek yetenekleri ile ön plana çıkmışlardır. Soylu insanlar ile birlikte ava çıkarken insanların beğenisini son derece iyi bir şekilde toplamıştır. Bu sayede av yerlerini daha hızlı şekilde av yerlerini tespit edilmiştir. Pointer cinsi köpek dostlarımız 1877 yılında ise Kennel Kulübü tarafından Amerika ülkesinin en prestijli köpek gösterilerinden birisini düzenlemiştir. Sensation ismindeki bu köpek dostumuz ise gösterinin maskotu haline gelmiştir. Tüm insanları kendisine hayran bırakmıştır. Günümüze bakınca ise bu ırka menzup köpek dostlarımız kuş cinsini avlarken kullanılır ve kuş köpeği olarak anılır. Bazı Pointer cinsi köpek dostlarımız bekçi olarak görev yapsa da bu yetenekleri pek yaygın değildir. Bunun yanında Pointer cinsi köpek dostlarımız 2. Dünya Savaşı sırasında da rol almıştır. Askeri birlikten önce gelen düşman uçaklarını tespit etmekde inanılmaz güzel bir başarı göstermiştir. 

Pointer Cinsi Köpek Karakter Özellikleri

Pointer cinsi köpek dostlarımız, dünya içerisinde bilinen en hızlı av köpek cinsi arasında yerini korumaktadır. Pointer cinsi köpekler son derece hareketlidir. Sürekli oyun oynamak onların hoşuna gidecektir. Bu oyunu sahibi ile beraber ilerleterek interaktif hale dönüştürebilir. Pointer cinsi köpek dostlarımız tek başınayken de pek kolay sıkılmaz. Ancak kesinlikle bahçeli bir evde enerjisini atması gerekir. Pointer cinsi köpekler söz konusu ise sadık olması her zaman ön plandadır. Onlara bakan kişiler ile sıkı ilişkisi sebebi ile eğitimleri gerçekten kolay bir ırktır. Pointer cinsi köpek dostlarımız diğer evcil ve çocuklarla da iyi anlaşır. Bu konuda elbette sosyallik eğitimi son derece önemlidir. Pointer cinsi köpek dostlarımızın hayattaki tek gayeleri sahiplerini memnun etmektir. Bilinen en akıllı köpekler arasında yerini koruyan bu tür, sahibi ile geçirmiş olduğu eğitimi 

Pointer Cinsi Köpek Bakımı

Kısa tüyleri sebebi ile pek fazla tük bakımı gerektirmez. İnce, kısa ve sık tüy yapısı sayesinde sık sık taramanız gerek kalmamaktadır. Tırnak bakımında dikkat edilmesi gerekmektedir. Rutin veteriner kontrollerini aksatmamalısınız.

Sizlere bu içeriğimizde Pointer cinsi köpek dostlarımız hakkında bilgi verdik. Bizi takip etmeyi unutmayın.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar