MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Morötesi Işık İle Evdeki Kedi İdrarları Nasıl Bulunur

7.08.2021 12:14:06

Evinizde kedilerin idrarını bulmak bazı durumlarda oldukça zor olabilir. Daha önceden kalan ya da gözden kaçırmış olabileceğiniz kedi idrarı zamanla koku yapar.
Böyle durumlarda hangi alana idrar bıraktığını bulabilmek için morötesi ışık kullanabilirsiniz. Morötesi ışık özellikle gece karanlığında kullanıldığında parlayan idrarı bulmanız oldukça kolay olacaktır. Fakat evde kullanmış olduğumuz farklı temizlik malzemelerinin bıraktığı lekelerle karıştırmamak lazım.

Morötesi ışıkla kedi idrarı nasıl bulunur?

Morötesi ışığı internet sitelerinden, petshoplardan, hırdavatçılardan veya daha bir çok yerden temin edebilirsiniz. Alacağınız ışığın geniş açılı olması işinize daha çok yarayacaktır.

En başta da belirtmiş olduğumuz gibi, gece karanlığında ev tamamen karanlıkken ışığınızı yüzeye yöneltin.

Sadece halı ya da zemin üzerinde bakıp geçmeyin. Kediler çoğu zaman duvarlara, perdelere ya da mobilyalara da idrarını bırakır. Bu yüzden evde köşe bucak neresi varsa bir tarama yapın.

Arama yaparken ışığınızı yavaşça hareket ettirin. Geniş alanda tuttuğunuz ışığı ev süpürür gibi ileri geri şeklinde gezdirin.

Denk geldiğiniz mor renge benzer ve çok parlak olan lekeler temizlik malzemelerinin bırakmış olduğu kimyasal lekeleridir. Bunu kedi idrarından ayırt etmeniz oldukça kolaydır. Çünkü kedi idrarı sarı-yeşil renkte ve daha az parlaktır.

Birden fazla noktada kedi idrarı gördüyseniz, gördüğünüz an temizlemek yerine o alanlartı işaretleyip taramanız bittikten sonra temizliğe başlayabilirsiniz. Böylelikle her bir alanı tek seferde temizlemeniz mümkün olacaktır.

Pati dostlarımız, evin içinde neredeyse her noktaya idrarını püskürtebilir. Bu yüzden evinizde aklınıza gelebilecek neresi varsa, masalar, sandalyeler, perdeler, kitaplık, sehpa, duvarlar ve bir çok eşyanızın üzerinde kedinizin idrarını görebilmeniz mümkündür.

Çıplak gözle bakıldığında göremediğimiz kedi idrarını bu şekilde görerek evde oluşturacak kokulara bu şekilde önlem alabiliriz. Her kedi eve idrarını yapmasa da stresli durumlar, hastalık zamanlarında karşılaşmamız mümkündür.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar