MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Mazgalı İzleyen Köpek Herkesi Meraklandırdı!

16.11.2020 11:00:43

İzmit genelinde bir olay çevre halkını ve medyayı oldukça meraklandırdı. Günün hep belirli saatlerinde gelerek mazgal başında içerisine uzun uzun bakan köpeğin şüpheli davranışları herkesi bu konu hakkında şüphelere itti. İzmit ilçesinde gerçekleşen bu olay günden olunca sokak köpeğinin başında beklediği mazgalı incelemek üzere itfaiye ekipleri inceleme başlattı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı olan ekiplerin seferber olduğu olayda bölge sakinlerinin de meraklı bakışları eklenince oldukça caddede büyük bir hareketlilik yaşandı. Sokak köpeğinin odaklandığı mazgal kapağını söken ekipler, mazgalın içerisini, özel kameralarla inceleyip didik didik etti. Vatandaş ve bölge esnafının verdiği bilgiye göre "Sürekli hareketsiz şekilde mazgalın başında duran köpeğin, hareketsiz biçimde saatlerce başında beklemesi ve onu sevenlere tepki dahi vermesi, içeride ilgi çeken bir şeylerin olduğundan şüphe duyulmasına neden oluyordu. Tek bir noktaya odaklanıp başka hiçbir şeyle ilgilenmeyen köpeğin özellikle yavrusunu orda kaybettiği düşüncesine kapılıyorduk" şeklinde düşüncelerini belirtti.

Sırrı Çözmek İçin İtfaiye Ekipleri Seferber Oldu

İtfaiye ekipleri köpeğin izlediği mazgalların oldukça caddeye gelerek hepsini tek tek kaldırdı. Meraklı bakışlar içerisinde gerçekleşen ve bölge halkı tarafından yoğun ilgi çeken bu çalışmalar neticesinde özel kameralarla içerisi izlendi. Konunun çözümü ve köpeğin herhangi bir sorunu olabileceğini düşünen Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı ekiplerin bir saate yakın incelemesi sonucunda herhangi bir olumlu ya da olumsuz bulguya rastlanılmadı. Cadde boyunca tüm mazgallar tek tek kontrol edilse de meraklara konu olan bu durum bir çözüme kavuşmadı. Artık bir fenomen haline dönüşen köpeğin geldiği saatlerce vatandaşların fotoğraf ve video kayıtları ise hala devam ediyor. Olay hala gizemini korurken bu sevimli dostumuzun neden böyle bir davranış içerisinde olduğuna dair herhangi bir sebep bulunamaması en azından kötü bir şey çıkmaması nedeniyle insanların içine su serpmiş gibi görünüyor.

Kaynak: Sabah
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar