MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Lavanta Yağının Köpeklere Faydaları Nelerdir?

27.03.2020 12:37:49

Lavanta yağlarının evcil dostlarımız üzerinde oldukça olumlu ve rahatlatıcı etkileri vardır. Doğal bir korucu görevi olup birçok böceği onlardan uzak tutar. Lavantanın geneline inersek ballıbagiller familyasından Lavandula cinsini oluşturan Akdeniz kökenli ve bize oldukça yakın bir bitki çeşidinin ortak adıdır. Yağının dışında kurutularak dolaba koyduğunuzda haşere ve böceklere karşı giysilerinizi dahi koruyabilirsiniz. Rahatlatıcı ve yardımcı özellikleri nedeniyle insanlar için dahi faydalı ve popüler olan bu çiçeğin yağı köpekler için de harika doğal bir ilaç görevi görmektedir.

Lavanta Yağının Köpekler İçin Faydaları Nelerdir?

Sinek ve Böcek Kovucu: Tek olarak ya da artemis tarzı diğer uçucu yağlarla formüle edildiğinde %100 doğal bir böcek kovucu haline gelebilir. Birçok kimyasal ve ilaç şeklinde satılan bu tip pazar ürünlerinin her zaman etken maddesi de lavanta yağı içermektedir. Tüm bunların yanında evcil dostunuzun yaşam alanlarının köşe ve diplerine de damlattığınızda uzaklaştırıcı görevi görmektedir.

Doğal Rahatlatıcı: Aroması ve kokusu biz insanlarda olduğu gibi köpeklerde de rahatlatıcı özelliklere sahiptir. Çok daha iyi dinlenmelerine ve uyumalarına yardımcı olabilmektedir.

Yara İyileştirici: Evet bu özelliği çok fazla bilinmese de böcek ısırıkları, tahriş olmuş bölgeler, yaralar, yanıklar ve cilt problemlerinin iyileşmesinde hızlandırıcı ve rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır.

Ağrı Kesici: Kas ve eklem ağrılarında evcil dostlarımızın rahatlamasına son derece yardımcıdır. Endişeli ve stresli hali olan köpeklerin çok daha rahat uyumalarına yardımcı olduğu da birçok köpek sahibi tarafından belirtilmiştir.

Deri ve Tüylere Canlılık Katma: Lavanta yağının tüylerle parlaklık ve canlılık katmasının yanında birçok cilt hastalığına karşı deriyi de koruduğu bilinmektedir. Tüylerin parlak olmasının yanında oldukça hoş kokacak olan dostunuz sanki daha dün yıkanmış gibi pofuduk tüylere sahip gözükecektir.

Lavanta Yağı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu yağı doğrudan kullanmadan önce suyla seyreltmek ve evcil dostunuzun üzerine kullanmadan lokal bir bölge üzerinde denemeniz oldukça önemlidir. Alerjik bir reaksiyon gösterip göstermeyeceğine dair daha önceden bilginiz var ise bu kısmı tabi ki atlayabilirsiniz. Yağı uygularken evcil dostunuzun göz, kulak, burun, ağız ve genital bölgesine damlatmamaya dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

Ayrıca doğrudan bu yağı kullanmak yerine içeriğinde bu yağın olduğu şampuan ve saç kremlerini de deneyebilirsiniz. Yağ sıkmanız ya da damlatmanız yerine bu özleri içeren ürünlere göz atabilirsiniz. Bu tip uçucu yağların tedavi amaçlı kesin olarak kullanılamayacağını sizlere bir kez daha hatırlatmak isteriz. Bunlar alternatif tedaviler olup, veterineriz tarafından onay almadığınız taktirde kullanımına devam etmemelisiniz.

Bio PetActive Magic Lavanta ve Biberiye Özlü Toz Köpek Şampuanı 150 gram

Satın almak için tıklayınız.

Bio Nature Magela Doğal Köpek Deri Tüy Bakım Damlatma Ense Damlası 5 ml

Satın almak için tıklayınız.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar