MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpeklerin Bizlere Gösterdiği 6 İnanılmaz Sevimlilik

5.03.2020 13:11:04

Zekâları, şirinlikleri ve bizlere hayrete düşüren hareketleri ile köpek dostlarımızın gün içerisinde fark etmediğimiz ama ilgimizi çekmek için yaptığı inanılmaz sevimliliklere göz atıyoruz. Köpeklerin yaptığı birçok hareketin ve sevimliliğin altında yatan mesajları kimi zaman anlamıyor olsak da bu güzel pofuduk dostlarımızın çoğu zaman bizlere bir şeyler anlatmak istemesi, duygularımızı anlaması ve sahiplerine karşılık vermesi günlük hayatta çoğu kez tekrarlanan bir olaydır.

Evcil Dostlarımızın Yaptığı İnanılmaz Güzel Hareketler

Dünyanın en zeki ve kolay eğitilebilir hayvanları olan köpeklerin, sizleri dikkatle dinlemesi, karşılıksız sevmesi, yanında kendinizi özel hissetmenizi sağlamasının yanında günlük hayatta çoğu kez farklı hareketlerde, seslerde ve davranışlarda bulunduğuna ve bizlerin çoğu kez bunu bilmediğimizi bir kez daha göreceğiz.

  • Ciddi Bir Şekilde Konuştuğunuzda Sizi Dinlerler

Ses tonunuz ve vücut diliniz köpekler üzerinde oldukça etkilidir. Köpekler duydukları ses tonuna göre hareket etmektedirler. Sesinizi incelterek onunla ufak bir çocukla konuşuyormuşçasına davranırsanız sizi ciddiye almaz. Size karşı dikkat kesilmeleri ve sözünüzü dinlemeleri için kararlı ve tok bir ses tonunda onunla konuşup dikkatini üzerinize çekmelisiniz.

 

  • Köpeklerin De Gülebileceği Gerçeği

Evet onlar da bizimle aynı sebepten olmasalar da gülebiliyor ve bunu dışarıya gösterebiliyorlar. Genelde kendi köpeklerimizde çok sık görmesek de internette bu tip fotoğraf ve video fazlasıyla mevcut. Gülme ve tebessüm etme sebepleri genelde sahiplerinden ilgi ve sevgi görme amacı olmaktadır.

  • Karakter Olarak Sizi Taklit Ederler

Psikolojik ve huy olarak köpekler sahiplerini taklit etmektedirler. En çok etkileşim içinde oldukları sahiplerinin iyi ya da kötü denebilecek tüm karakteristik hareketlerini üzerlerine alabiliyorlar. Duygusallığımızdan, agresifliğimizi, mutluluğumuzdan, kaygımıza kadar evcil dostlarımıza bunları zamanla aşılayarak karakterlerinde büyük bir etki gösteriyoruz. Yaşanan gerginlikler ve kavgaların içinde büyüyen bir köpeğin çok da sakin ve sessiz olmasını beklemeniz iyimser bir beklenti olacaktır. Evcil dostlarımız yaşadıkları, bulundukları ortamı ve bu ortamdaki sahiplerinin birçok hareketini karakteristik olarak taklit etme potansiyeline sahiplerdir.

  • Sahiplerini Çok Güzel İkna Ederler

Köpekler sadece lafta zeki olmakla kalmayıp, realite de bunu insanlara gösterebilirler. Aile bireylerinin hepsinin zayıf noktalarını çok güzel manipüle edebilirler. Sevimliliklerini kullanarak hangi aile bireyinden en sevdiği mamayı isteyebileceğini, hangi aile bireyinden kendisini sevmesini sağlayabileceğinin farkındadır.

 

  • İlgi Göstermek ve Görmek İçin Sizi Durmadan Yalarlar

Evcil dostlarımızı maalesef ilgisiz kaldıklarında ve sahiplerinden sevgi görebilmek adına, onların yüzünü ve ayaklarını yalama kozlarını oynayabilirler. Farklı yöntemlerle de ilgi çekmeye çalışmalarına rağmen en favori yöntemleri yalama hareketidir.  Kendilerini çok daha rahat ve huzurlu hissetmek isterken, sahipleriyle de yakın bağ kurabilmenin bir yoludur.

  • Yüz İfadenizdeki Kararlılığı Anlarlar

Yüzünüzde ifadenin ciddi ya da gayri ciddi olduğunu çok rahat anlayabilecek zekaya sahiptirler. Kızgın olduğunuzu ya da gergin olduğunuzu hiç konuşmasanız bile yüzünüzden anlayabilirler. Evcil dostunuzun yanlış yaptığı bir hareket sonrası, yüz, dudak ve gözlerinizin ifadesi onlara hatalı bir durum olduğunu anlatmaya yetecektir. Hatasını kamufle etmek için köpeğiniz saklanabilir ya da sizin ilginizi başka yöne çekecek şirinliklerde bulunabilir.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar