MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpeklere Fısıldayan Adamdan Köpek Sahiplerine Tavsiyeler

4.02.2020 11:08:55

İnsanların sahip olduğu farklı karakterlere köpeklerin de sahip olduğu bilinmekle beraber çoğu zaman uysal, uyumlu ve sevimli olsalar da kimi zaman idare edilmeleri ve kontrolleri bizlere güçlük çıkartabilmektedir. Bu tip karmaşık ruh halleri, karakter değişiklikleri ve köpek psikolojisi üzerine uzman bir kişinin programı var kendisi: Cesar Milan! Köpeklere fısıldayan adam olarak da bilinen bu kişinin programında farklı ırk ve karaktere sahip tüm köpeklerin dilini çok kısa sürede çözüyor. Köpeklerle nasıl iletişim kuruyor? Onları nasıl kedi gibi uysal hale getiriyor? Onların dilinden nasıl bu şekilde anlıyor? Gelin Cesar Milan’ın bizlere verdiği tavsiyelere göz atalım.

 

  • Evcil Dostlarımızın Agresifliği, Sahiplerinin Yansıması

Köpeklerin durduk yere saldırgan tavırlar sergilemeyeceği ve durduk yere kimseden nefret etmeyecekleri aşikâr.

  • Köpekler Kendini Güvende ve Huzur İçinde Hissetmeli

Yaşadığı ortamında güvenli, huzurlu ve sakinlik içinde olması onun hareketlerine ve yaşam tarzına da yansır.

 

  • Egzersiz Köpeklerin Yaşam Kalitelerini Artırmada Oldukça Önemli

Köpeklerin gün içerisindeki fazla enerjilerini atması oldukça önemli bir durum olmakla birlikte, agresif ve mutsuz olmasının önüne geçmektedir. Yürüyüşler, egzersizler, oyunlar onun fiziksel olduğu gibi zihinsel olarak rahatlamasını sağlar.

  • Köpeklerin Davranışını Kontrol Eden Kişi Sahibidir

Milan Cesar’ın verdiği bilgilere göre köpeklerin davranışı tamamen sahiplerinin verdiği komutlar ve vücut hareketlerine bağlı. Köpekler sürü odaklı canlılar olduğu için sahiplerini lider olarak seçmeleri çok normaldir. Köpeklerini tanıyan evcil hayvan sahipleri ise öğreteceği ve vereceği komutlarla evcil dostlarını idare eden kişi

  • Doğru ve Etkili İletişim

Evcil dostumuza sevgi ve ilgi göstereceğiniz anları düzgün ayarlamanız gerekir. Huzursuz ve gerin olduğu anlarda ona sevgi göstermeniz kafasının karışmasındaki en büyük etkendir.

  • Onlara Güvendiğinizi Belli Edin

Köpekler oldukça hassas canlılardır ve duyguları anlamada hisleri çok kuvvetlidir. Güçlü iletişim aranızdaki köprünün sağlam olmasını sağlayıp, huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmelerini sağlayacak.

  • İyi ya da Kötü Enerjinizin Köpeklerinize Geçtiğinin Farkında Olun

Olumlu ve pozitif düşünmenin yanı sıra bu şekilde hareket etmek evcil dostlarımıza olumlu sinyaller göndermek adına en doğru hareket olacaktır. Onlar bizlerin yaydığı negatif enerjiyi kolayca fark edip, saldırgan ve korumacı bir ruh hali içerisine bürünmelerine neden olabiliriz.

  • Kendi Aranızda Bir Lisan Geliştirmeye Çalışın

Evcil dostunuzla aranızda daha rahat anlaşmanız adına uyarı ve ses tonlarınız hep sabit kalsın. Onu yapmaması gereken bir şey konusunda ya da tehlike konusunda uyarırken kafasının karışmasının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca sıkıntılı bir durum olmadığını ona rahatlıkla anlatabilirsiniz.

  • Köpeklerinde Duyguları ve İç Dünyaları Olduğunu Asla Unutmayın

Bu tüylü dostlarımızın da küsebileceği, üzülebileceği ve incinebileceğini asla göz ardı etmeyin.

  • Temel İhtiyaçlarını Aksatmadan Yerine Getirin

Büyük bir sorumluluk aldığınızın farkında olup, onun beslenme ve barında dışında sağlık ve bakım ihtiyaçlarını tam ve eksiksiz şekilde karşılayın. Tüm bunların yanında ilgi, sevgi göstermek ve zaman ayırmak bakmakla yükümlü olduğunuz bu canlının yapmanız gerekenler listesinin içindedir.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar