MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpeklerde Tuvalet Eğitimi Süreci Hakkında Genel Bilgi

9.11.2022 10:12:12

Minik patili dostlarımıza tuvalet eğitimi vermek için kesinlikle vakit kaybetmemelisiniz. Hızlıca harekete geçmeniz çok önemlidir. Köpek dostlarımızda tuvalet eğitimi verileceği zaman patili dostlarımızın bu sürece adapte olmasını sağlamanız gerekmektedir. Patili dostlarımız tuvalet eğitimlerini alabilmek adına yetişkinliğe kadar bekletilmemelidir. Yavruluk döneminde derhal bu eğitime başlanmalıdır. Eğer sahiplenilen köpek yavru bir köpekse bu durumda hemen hızlı bir şekilde tuvalet eğitimine başlanması gerekmektedir. Köpek dostlarımıza tuvalet eğitimi verirken onlara iyi davranmak ve sabırlı olmak bu noktada çok önemlidir. Eğer minik patili dostumuz komutlarınızı anlamada zorluk çekiyor ise ona kesinlikle sert davranmamalısınız ve kızmamalısınız. Köpek dostlarımıza tuvalet eğitimi verildiği zaman onlara nasıl davranılması gerektiği de öğrenilmelidir. Minik patili dostlarımıza sürekli olarak bağırmak, mama vermemek, cezalandırmak, sert davranmak iyi bir eğitim değildir. Bununla birlikte en makul yöntemin bilinmesi ve köpek dostlarımıza kötü şartlarda eğitim verilmemesi gerekiyor.

Köpek Tuvalet Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Eğer siz de "köpek tuvalet eğitimi ne kadar sürer?" diyorsanız bununla alakalı birçok unsur olduğunu unutmamalısınız. Özellikle köpek dostumuzun yaşı, sağlık durumu ve cinsi bu noktada çok önemlidir. Bu üç unsur direkt olarak köpek tuvalet eğitimi hakkında bilgi verir ve eğitimi etkiler. Genelde 4 aylık bir süre tuvalet eğitiminin tamamlanabilmesi adına yeterli gelecektir. Ancak bazı köpek dostlarımızda bu süre 6 aya kadar da uzayabilmektedir. Tuvalet eğitiminin ne kadar süreceği elbette bu noktada belirlediğiniz strateji olacaktır. Eğitim stratejiniz ile beraber eğitim süresi kısalabileceği gibi uzaması da mümkün olabilir. Köpek dostlarımız için tuvalet eğitimi verilirken her köpeğe farklı, özel ve hassas davranılmalı. Bu sürecin ne kadar sürede tamamlanacağı ise odaklanma meselesidir. Eğitim gerekli koşullar sağlanmadığından verildiğinde sonuç maalesef ki sürdürülebilir olmayacaktır.

Köpekler için Tuvalet Eğitimi Ne Zaman Başlatılır?

Köpek dostlarımız için arama motorlarında arama yapıyor ve "köpekler için tuvalet eğitimi ne zaman başlatılır?" sorusunu soruyorsanız bu sorunun cevabı elbette yavru köpek dostlarımızın biraz olsun büyümesi beklenir. 12 haftalık olduktan sonra yavaş yavaş artık tuvalet eğitimine başlanması gerekir. Bu konu hakkında net bilgiyi veteriner hekimlerinizden alabilirsiniz.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar