MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpeklerde Ağız ve Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

11.09.2019 16:40:08

Köpeklerde ağız ve diş bakımı genel sağlıkları ve kötü koku yaymamaları açısından önemlidir. Köpeklerin derilerinde ter bezleri olmadığından terlemezler, ancak bunun yerine ağızlarından salgılarla bu işlevi yerine getirirler. Yani devamlı salya akmasının da nedeni bir anlamda budur. Yani dengelerini bir anlamda bu şekilde sağlayacaklardır. Günümüzde evcil hayvan bakan kişilerin sayısının artışına bağlı olarak köpek ağız bakım ürünleri de çeşitlenmiştir. Yani gelen talepler ve üretim imkanları bunda etkilidir. Siz de bir köpek sahibiyseniz bu ürünlerden yararlanabilirsiniz. Lütfen çözüme ulaşmaya çalışırken veteriner hekiminize danışın. Detaylı olarak veteriner hekiminize danışmanız köpeğinizin sağlığı için en iyisidir. Veteriner hekim kontrolünde yapılan işlemler her zaman daha güvenilir olacaktır. 

Köpek Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?

Köpek ağız kokusu nasıl giderilir sorusuna birçok köpek bakan kişi cevap arıyor olabilir. Bunun için birçok farklı yol vardır. Ancak öncelikle köpeğinizin sağlıklı olduğundan emin olmanız önerilir. Yani köpeklerde devam eden ağız kokusu iç organlardaki bir hastalığın da işareti olabilir. Eğer kısa süreli değil de uzun bir süre ağız kokusu varsa bu halde ağız bakım ürünleri almadan önce veterinere götürmeniz önerilir. Sağlık sorunu olmayan köpeklerde ağız kokusu için bazı ürünlerden yararlanabilirsiniz. Diş macunu, kemik gibi ürünler sıkça kullanılan ağız bakım ürünlerdir.

Köpek Diş Temizleme Kemiği

Köpek diş temizleme kemiği aynı anda çok yönlü işlevi olan bir üründür. Değişik çeşitlerini temin edebileceğiniz bu ürünler köpeklerin dişlerini kendiliğinden temizlemeye yardım eder. Kemiği yemeye çalışırken dişlerin buna teması ile daha güçlü ve temiz dişlere sahip olurlar. Ancak bu düzenli şekilde olmalıdır. Köpek ağız kokusun gidermek için tek seferde kullanım yeterli olmayabilir. Koku tamamen yok olana kadar birkaç kere verebilirsiniz.

Köpek Diş Macunu

Veterinerlerde ve evcil hayvan bakımı ürünleri satan yerlerde köpeklere yönelik diş macunu benzeri ürünler bulmak mümkündür. Köpek diş macunu ve ağız yapısına özel diş fırçası satın alarak siz de çözüm geliştirebilirsiniz. Diş macunu kullanıma uygun miktarda ve doğru fırçalama tekniği ile uygulanmalıdır. Köpeklerin bunu yutmaması sağlanmalıdır. Bu açıdan köpek diş macunu kullanımı hassas bir durumdur.

Köpek Diş Bakım Seti

Köpek diş bakım seti içerisinde farklı köpek bakım ürünlerinin yer aldığı bir ürün grubudur. Köpeğinizin ihtiyacı olan tüm ağız bakım ürünlerini bir arada toplar. Ancak içeriğinde değişik seçenekler görülebilir. İnternetten bulabileceğiniz bu setler farklı fiyatlardan sunulmaktadır.

Köpek Ağız Spreyi

Köpek ağız spreyi temelde kötü kokunun giderilmesi için hazırlanan bir üründür. Hastalığı olmadığı halde ağır kokan bir nefese sahip köpeğiniz varsa bunu engellemek için spreyden yararlanabilirsiniz.

En İyi Köpek Diş Macunu

En iyi köpek diş macunu için piyasada birçok markayı bulabilirsiniz. Fiyatı çok düşük olan macunlardan kaçınmanız size avantaj sağlayacaktır.

Köpek Parmak Diş Fırçası

Köpek parmak diş fırçası temizlik için en kullanışlı ürünlerden biridir. Parmağınızı fırçalı bir plastik içine geçirerek dişlerinin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Köpek diş temizleme işlemleri bu şekilde kolayca yapılabilir. Macun bazen zorluk çıkarabilecektir.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar