MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpekler Neden Kedi Kumu Yer?

29.05.2021 09:49:23

Bir köpek neden kedi kumu yer? Başlangıç ??olarak, köpekler son derece koku odaklıdır. Koku bilimcileri, köpeklerin, insan burnundan 10.000 ila 100.000 kat daha hassas koku aldığını belirtiyorlar. Bu arada bir köpek, iki olimpik havuzun hacmi olan bir milyon galon suda bir çay kaşığı şeker tespit edebilir.

Bir köpeğin bakış açısından, dünya koku içinde ve erişilebilir bir alanda böyle bir duyu birimi olan kedi kumu sadece bir köpeği araştırmaya davet ediyor. Köpekler aynı zamanda meraklıdır ve fırsatları keşfederler. Aynı şey, evcil hayvanınız bahçedeyken ölü bir hayvan bulduğunda da geçerlidir. Köpekler için fırsat ve merak sıklıkla kesişir ve sonuçlar karıştırılabilir.

Kedi Kumlarını Yemek Köpeğime Zararlı Olabilir mi?

Kumların çeşitli türleri vardır; gazete peletleri, mısır koçanı granülleri, tahta peletler veya talaşlar ve kil kumları sadece bazı çeşitlerdir. Topaklanan kumlar, tipik olarak, büyük hacimdeki kedi idrarını çevreleyen çöp parçacıklarına bağlayan sodyum bentonit gibi bir kil katkı maddesine sahiptir.

Çoğu zaman, birçok köpek, kötü bir etkisi olmayan veya gevşek dışkı gibi küçük gastrointestinal belirtiler olmadan kedi kumu ve kedi dışkısı yiyecektir. Ezici bir şekilde köpekler dışkıyı tüketmeyi tercih eder, yakınlık nedeniyle daha az miktarda kum da tüketilir. Evcil hayvanınızın kedi tuvaletine girdiğini biliyorsanız, bir impaksiyonu olmadığından emin olmak için önümüzdeki 24 saat boyunca bağırsak hareketlerini izlemeye devam edin.

Köpeklerin Kedi Kumu Yemesini Önleme

Köpeğinizin kedi kumu yemesini önlemenin en kolay ve en güvenli yolu, kedi tuvaletine erişimi fiziksel olarak engellemektir. Evcil hayvanımızın sağlığı konusunda proaktif olmak sorumlu evcil hayvan ebeveynleri olarak bizim işimizdir ve bu,boyutu ne olursa olsun tüm haneler için uygulanabilir bir çözümdür.

Önce kedinizin çöp kutularının mevcut yerlerini değerlendirin. Yedek bir banyo veya yatak odası, kapının karşısında köpek geçirmez (ama kedi dostu!) bir bebek kapısına sahip olabilir. Birkaç modelde kapıyı açmak için bir kol bulunur, böylece siz ve aileniz alana erişmek için bebek kapılarının üzerinden atlamanıza gerek kalmaz. Büyük kapıları olan evler için bodrum katlarına açılan kedicik kapılar harikadır. Kedinizin tuvalet mahremiyetine sahip olabileceği temiz ve sessiz bir yer oluşturun. Unutmayın, kedinin tuvaletleri onlar için kolayca erişilebilir olmalıdır, bu nedenle bebek kapıları kullanıyorsanız, kedinizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun,

Kedi tuvaletini günde birkaç kez temizleyin. Son olarak, köpeklerin kedi kumu yemesini önlemek için bir başka öneri de kedi tuvaletini temiz tutmaktır ve kediniz de bunu takdir edecektir!
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar