MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpekler İçin Peluş Köpek Oyuncakları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

5.11.2020 13:22:34

Peluş oyuncakları bizler de sevgililer gününde eşimize, sevgilimize ya da özel günlerde çocuklarımıza hediye olarak sık sık almaktayız. Aynı durum evcil dostlarımızın hoşuna da gitmektedir. Bazen sesli peluş köpek oyuncaklara denk gelerek onların oyun oynaması için bazen de onları sıcak tutan sarılıp uyumaları için bir aksesuar olarak mutlu edebilirsiniz.

Köpeklerinize peluş oyuncak seçerken oldukça fazla seçenek çıkacağı ise sizi çok fazla şaşırtmamalıdır. Tüm bunların yanında alternatiflere yönelirken seçim esnasında nelere dikkat etmeniz gerektiği de önemlidir. Onun ırkına ve yaşına uygun seçim yapmanız olmazsa olmazlarınız arasında iken kullanılan oyuncak malzemesinin kalitesi de onların sağlığını tehdit edebilecek şeyler içermemelidir.

Peluş Oyuncak Tipleri

Sesli Köpekler için Peluş Oyuncaklar

Sesli peluş oyuncaklar köpeklerin vazgeçilmezleri arasındadır. Oldukça ilgi ve dikkatlerini çeken bu tür ürünler sadece oyun ihtiyaçlarına cevap vermemekle beraber onları fazlasıyla heyecana sürüklüyor. Oyun vakti sesini duyduğu oyuncağıyla çok güzel arkadaş olabiliyor. Kimi zaman onla kavga ederken kimi zaman sarılıp uyuyabiliyor.

Çiğnemek için Köpek Peluş Oyuncakları

Peluş oyuncakları yumuşak ve yastık formunda düşünmeyin. Ağız ve çene sağlığı için evcil dostlarımızın kullanabileceği dayanıklı malzemeden üretilmiş çok daha sert oyuncaklar vardır. İçgüdüsel olarak kendisine rakip gördüğü bu oyuncakları çiğnemeye çalışan dostlarımızın avlanma içgüdülerini de tatmin etmelerine yardımcı olur.

Sesli peluş oyuncaklar ebatları ne olursa olsun akşamaları dinlenme vaktinizde sizi ve komşularınızı rahatsız edebilir. Bunun yerine sadece boyut odaklı farklı peluş oyuncaklar tercih edebilirsiniz. Ufak oyuncakları evcil dostlarınız saklama objesi olarak kullanabilir. Daha sonra av edasıyla ortaya çıkartarak kendi kendine dahi oyun yapabilirler. Büyük peluş oyuncaklar ise tam tersi özellikle yavru köpeklerde anne ve kardeşlerinin yerine aynı hissi vererek sarılıp uyumasına sağlayabilir.

Köpeklere Peluş Oyuncak Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

  • İnsanlar için üretilen peluş oyuncaklarla köpeklerin ki farklı ürünlerdir. Çoğu zaman oyuncaklarını ısıran ve parçalama potansiyeli olan dostlarımızın için içerisinde zararlı madde bulundurmadıklarından emin olduğunuz oyuncakları ve markaları tercih edin.
  • Evcil dostunuzun yaşını, ırkını ve enerji düzeyini oyuncak seçerken hesaba katın. Ayrıca koruma güdüsü yüksek olan köpek ırklarında onların boyutuna yakın oyuncaklar almak aralarında kavga boyutunda tek taraflı bölgesel kavga çıkmasına neden olabilir.
  • Peluş oyuncakların üzerindeki zil, çıngırak, sallanan diğer objelerin kolayca kopabilmesi onların sağlığı açısından boğulma riskini getirir. Oyuncak seçerken, kopması muhtemel parçaların yumuşak olmasına ve sağlam dikilmiş olmasına dikkat edin.
  • Peluş oyuncaklarla çiğneme için kullanılan ağız pelüş oyuncaklarının arasındaki farkını iyi araştırın. Bunların yapısı çok daha sert olup tamamen amaca odaklıdır. Bu nedenle peluş oyuncak seçerken hangi amaçla kullanmasını istediğinize iyi karar verin.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar