MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpek Saldırısı İçin Önlemler Nelerdir?

5.11.2022 15:40:02

"Köpeğim bana saldırıyor ne yapmalıyım?" sorusunu birçok kullanıcı aratıyor. Köpeğim bana saldırıyor esnasında yapmanız gereken ilk şey köpeğinize asla zarar vermemektir. Köpek dostlarımız birisine saldırmadan önce hırlar. Bunun yanında köpek dostlarıız saldırmaya başlamadan önce kişiye hızlı bir şekilde koşarak gelmektedir. Köpek saldırısı esnasında mutlaka sakinliğinizi korumalısınız ve onlara zarar vermemelisiniz. Köpek dostlarımıza karşı zarar verecek davranışlarda asla bulunmayın. Köpek dostlarımız herhangi bir sebeple sahiplerine karşı saldırganlık davranışı gösterebilmektedir. Köpek dostlarımızın canını acıttığınız sırada bu duruma karşı çok üzülecek ve sizden uzaklaşacaktır. Köpek dostlarımızın saldırısı esnasında sakinliğinizi korumanız önem arz eder. Minik patili dostlarımızın canını acıtmadan sizden uzaklaştırmaya çalışmak en doğru yöntem olacaktır. Patili dostlarımızı uzaklaştırırken onların canını yakmamanız çok önemlidir. Minik patili dostlarımız uzaklaştıktan sonra onu herhangi bir odaya yerleştirebilirsiniz. Bu oda asla karanlık olmamalı kendisini kötü hisseder. Minik patili dostlarımızın kendi alanına yerleştirin. Köpek dostlarımızın saldırısı sırasında çok sakin olmalısınız.

Köpekler Sahibine Neden Saldırır?

Minik patili dostlarımızın saldırma eğiliminin altında yatan birçok unsur bulunur. SAhiplerine karşı saldırgan davranışı olan köpek dostlarımız birçok sebepten dolayı bunu sergileyebilir. Endişe ve korku duygusu, köpek dostlarımızın yaşamış olduğu ağrı, köpek dostlarımızın sahip olduğu hastalıklar, kendilerini tehlikeli bir durumda hissetmeleri, kıskançlık durumu gibi sebeplerden dolayı saldırganlık eğilimi gösterebilir. Köpek dostlarımızın sahiplerine karşı saldırganlık içerisine girmesinin asıl sebebi yaşamış olduğu rahatsızlık olabilir. Minik patili dostlarımızın sağlık problemi olması dahilinde direkt veteriner hekim ile iletişime geçmelisiniz. Ev içerisinde bir hayvan varsa onu kıskanır ve bu sebeple de saldırabilir. Bunun yanında korku ve endişe sırasında sahiplerine karşı saldırganlık gösterebilir. Köpek dostlarımızın korktuğu durumlardan uzaklaşması gerekir.

Köpeğim Saldırıyor Nasıl Engellerim?

Köpek dostlarımızın saldırganlık eylemlerine son vermek adına kesinlikle ceza vermeyin ve onlara kızmayın. Köpek dostlarımızın sizin dediğinizin olacağını belli etmeniz gerekir. Bunun yanında köpek dostlarımızı kısırlaştırmak da onları daha sakin yapacaktır. Zamanı geldiğinde veteriner hekim kontrolünde kısırlaştırma operasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar