MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpek Sahiplenmek İçin Birbirinden Güzel 4 Neden

30.09.2020 13:18:07

Evcil hayvan sahiplenirken herkesin yönelimi farklı olabiliyor. Maddi şartlar, yaşam alanı ve ayırabileceğiniz vakit açısından size ve ailenize uygun bir hayvan seçmeniz her zaman önceliğiniz olmalıdır. Fakat bugünkü konumuz daha çok bir köpek sahiplenmenin hayatınızda yaratacağı güzellikler üzerine olacaktır. Eğer bir köpek sahiplenmeye karar verdiyseniz sitemizdeki köpek sahiplendirme ilanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca belediye barınakları ve bu konuda yardım amaçlı birçok farklı sosyal medya sayfası üzerinden de sahiplenmek adına yeni dostunuzu arayabilirsiniz.

Ailenize Yeni Bir Üye ve Çocuğunuzun En İyi Arkadaşı Olabilir

Çocuklarınızın hayvan sevgisini öğrenebilmesi ve çok daha merhametli olması adına köpek sahiplenmeniz mükemmel bir seçenek olacaktır. Onların gelişiminde birçok fayda sağlarken, biriyle ilgilenmenin ve ona bakmanın sorumluluklarını alarak ilerideki yaşamlarında çok daha bilinçli bir birey olarak topluma katılacaklardır. Arkadaşlığın tanımını yaşayarak öğrenirken, onlarla oyun oynayarak çok daha hareketli ve enerjisini atabileceği bir ortam da doğacaktır.

Yardıma İhtiyacı Olan Köpekleri Mutlu Edebilirsiniz

Çeşitli nedenlerle terk edilmiş ve ortada kalmış köpekleri sahiplenebilirsiniz. Barınaklara gidip bakarsanız sevgiye ve aile ortamına aç birçok köpek görebilirsiniz. Bu çaresiz köpeklere aile olmak ve umut saçmanın vereceği eşsiz duygunun ise paha biçilemez olacağından kimsenin şüphesi yoktur. Daha önce belki de kötü şartlarda yaşamış önceki sahipleri tarafından şiddete maruz kalmış bir köpeğe hem evinizi hem de sevginizi paylaşmanın karşılığında onun size göstereceği minnet ve sevgi dolu bakışlarına muhtemelen karşı koyamayacaksınız.

Sizi Zihinsel ve Fiziksel Olarak Rahatlatacak

Köpek sahiplenme sizi fiziksel olarak daha aktif bir yaşama teşvik eder. Onunla yürüyüşlere ve oynamaya sık sık çıkarsınız. Kimi zaman sizi peşinden de koşturabileceği için kondisyonunuzu ve sağlığını korumanız gerekebilir!

Peki zihinsel olarak size nasıl faydası dokunabilir? Köpekler mutlu ve halinden memnun olduğunda size duydukları minneti hissettirirler. Kimi zaman bir bakış kimi zaman ise yüzünüzü yalayarak ıslak bırakması gösterilebilir. Sahiplenilen köpeğin bu sevgi gösterisi içinizdeki mutluluğu artırırken ve sizi mental açıdan rahatlatıp tüm stresinizi üzerinizden atacaktır.

Daha Rahat Sosyalleşebileceksiniz

Güzel ve sevimli köpeğinizde park ve sokakta dolaşırken farklı hayvan severlerle tanışabilir arkadaş olabilirsiniz. Hayvanlara karşı dost canlısı insanlarla konuşurken ortak konu bulmakta da çok zorlanacağınızı da düşünmüyoruz. Ayrıca başka köpeği olan komşularınızla da ilişkilerinizi geliştirebilir ve yakınlık kurabilirsiniz. Köpeği olmayan insanlara, köpek sahiplenmenin ne kadar hoş olduğundan bahsederken belki de başka bir hayvanın hayatına dokunuş yapmış olabilirsiniz.

 

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar