MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpeğiniz Davranışları İle Size Ne Anlatmak İstiyor?

19.07.2019 10:29:51

1) Eğer dikkat çekmeye çalışıyorsa;

Köpeğiniz kendi etrafında dönüyor, size havlıyor ve dikkatinizi çekmek için elinden gelen her şeyi yapıyor ise bunun iki anlamı olabilir. Birincisi tuvalet ihtiyacını karşılamak istemesi olabilir. Eğer tuvalet ihtiyacı olmadığından emin iseniz bu sizinle oyun oynamak istediği anlamına da gelir. 

2) Kuyruğu bacak arasında ve kafası eğikse;

Köpeğiniz eğer bir olay karşısında veya durduk yere kuyruğunu bacak arasına sıkıştırıyor kulaklarını geri çekip başını eğiyor ve ağzı sımsıkı kapalı ise bunun anlamı çok büyük ihtimalle korkmuş olmasından kaynaklanıyordur. Böyle durumlar da ona güven vermeli ve korkusunu olabildiğince en aza indirmelisiniz. 

3) Kuyruğunu sallayarak size geliyorsa;

Köpeğiniz bir anda kuyruğunu sallayarak size doğru gelmeye başladı ve bir baktınız ki surat ifadesi gülümsüyor gibi. Bu size teşekkür ettiği anlamına gelir onu o zamanlar da istediğiniz gibi sevebilirsiniz.

4) Kuyruğu dik ve hırlıyorsa;

Köpeğinizi sokakta gezdirmeye çıkarttınız ve bir anda baktınız ki hırlamaya ve dişlerini göstermeye başladı. Bunun anlamı sizden üstün olduğunuzu düşünmesi  ve her an saldırabilirim mesajı vermedinden kaynaklıdır. Bu tür durumlarda kulaklarını ve kuyruğunu dimdik tutar. Yüzleri çok korkunç bir ifade alır.

5) Kuyruğu bacaklarına çok yakın ve kafası başka yöndeyse;

Köpeğiniz kulaklarını dik tutmaya çalışıyor ve kuyruğunu bacaklarına çok yakın tutuyor ise bunun anlamı büyük ihtimalle o durumdan endişeli olduğunu gösterir. Bunun yanında kafası da başka bir yöne dönüktür. Endişesini azaltmaya çalışmalı ve olabilecek saldırılardan kaçınmalısınız.

6) Vücudu hafif öne eğik ve kuyruğu dikleşmişse;

Köpeğinizin oyun oynarken veya yolda yürürken bir anda durup hareketsiz bir şekilde tek bir yöne baktığını gördünüz. Bunun anlamı dikkatli ve heyecanlı hissetmesinden kaynaklı olabilir. Tabiki bunun yanında vücudu hafif öne eğik kuyruğu dikleşmiş ve hareketsiz olması gibi belirtiler de hislerini takip eder.

Her ne olursa olsun onları çok sevelim. Bize bir şeyler anlatmaya çalışıyorlar ve onları anlamaya çalışalım. Ne kadar anlamaya çalışır ve ilgilenirsek bizim hep bir parçamız olarak kalacaklar...
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar