MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kesilmekten Son Anda Kurtardığı Horozla Dost Oldu

7.10.2019 17:01:12

Aydın'da horoz sahibinin, hastlığı sebebi ile kesmek istediği horozu satın alan inşaat işçisi Erdal Polat, sağlığına kavuşturduğu horozu yanından asla ayırmıyor.

Önce Restaurantın Bahçesinde Besledi.

Aydın ilimizin Söke ilçesinde sahibinin, rahatsızlığı sebebi ile kesmek istediği horozu son anda satın alan inşaat işçisi Erdal Polat, horozu satın aldı ve onunla dost oldu.

Söke ilçesinin Konak Mahallesi'nde oturan 50 yaşındaki Erdal Polat, 6 ay önce restaurantın bahçesinde masanın kenarında bekleyen sevimli horoza kendi yemeğinden vermişti.

Sonraki zamanlarda ise lokantaya geldiğinde horoza yemek vermeye devam eden Polat, her gün yemek verdiği yerde horozu göremedi. Horozu, bahçenin kenarındaki ağaç kenarında halsiz hâlde buldu.

Polat, sahibinin, hastalığı sebebiyle keseceği horozu satın aldı ve mesai bitiminin hemen sonrasında evine götürdü.

Veterinere de götürdüğü horozun bir gözünü kaybettiğini öğrendiğinde büyük üzüntü yaşayan Polat ve eşi, tedavisinin sonrasında evlerine getirdiği horoz için bahçelerine kümes yaptırdı.

Evlerinde de 3 kedi besleyen Polat ailesi, horoza elleri ile banyo yaptırıyor. İş dışında ise yanından ayırmadığı horozu market alışverişinde dahi yanında götürüyor.

"Hayatını Kurtardığımız İçin Mutluyuz!"

Horoz ile oldukça yakından ilginen Polat ailesi, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, ailecek doğayı, hayvanları çok sevdiğini söyledi ve hayvanları kurtardığı için çok mutlu olduğunu söyledi.

Horozu kümese yerleştiren Polat, sözlerine şöyle devam etti:

"Sahibi, horozu keseceğini söylediğinde çok üzüldüm. Kıyamadım onun kesilmesine. Bu hayvan kesilir mi? 3 veteriner gezdim. Ameliyat ettirdik ve bir gözü alındı. Sonra sağlığına kavuştu. İşte böyle yaşayıp gidiyoruz. Horozu kurtardık, bu benim için çok önemli. Ona çok alıştık. O çocuğumuz, her şeyimiz oldu. Onunla bakkala da gidiyoruz."
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar