MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

İşte Hayvan Haklarında Ülkelerin Karneleri

7.10.2019 17:21:27

Geçtiğimiz günlerde kutlanılan 4 Ekim Hayvanları Koruma günü, kenarda dursun; Küresel olarak hayvanlara yönelik ruhsal ve fiziki şiddet devam ediyor. 

Dünya genelinde eğlence ve maddi kazanç amacı ile birçok hayvan dostumuz kötü muamele, işkence ve eziyet görmektedir. İşte sizin için derlediğimiz ülkelerin hayvan hakları karnesi...

Dünya genelinde gelenekler kapsamında hayvan dostlarımıza eziyet ve şiddetler sürüyor. Örneğin, İspanya'da boğaların boynuzları yakılıyor ve halk arasına salınıyor. Bulgaristan'da ise köpekler ipe asılmakta. Japonya'da yunuslar, balina ve foklar savunmasızca avlanıyor! 

İspanya: Boğaların boynuzları yakılıyor ve halk arasına salınıyor. 

Bulgaristan: Köpekler ipe asılıyor.

Japonya: Savunmasız yunus, balina ve foklar vahşice avlanmakta.

Çin: Minicik hayvan dostlarımız anahtarlıklar içerisine hapsedilmekte. 

Güney Afrika: Boğalar zorla güreştiriliyor.

Filipinler: Tavuklar dövülerek acı çekerek öldürülüyor.

Dünyanın genel olarak her yerinde hayvan dostlarımız gösteri ve sirk alanlarında para kazanmak uğruna eziyete maruz kalıyor.

Ateş topunun içerisinden atlayan köpek dostlarımız, bisiklet süren ayı ve amuda kalkan filler sirk gösterilerinde kullanılmakta.

Zincirlere tutsak edilen hayvan dostlarımız, sözde eğitim(!) amacı ile iplere bağlanmakta. Bunun yanı sıra elektriğe maruz kalıyorlar. Kancalı spoa ile dövülüp kırbaçlanıyorlar. Elbette en önemlisi ise doğal yaşamından koparılmaları.

Bazı hayvan dostlarımız ise yük çekmek için kullanılmakta. Bazıları ise kürkleri için katlediliyor. Bazılarının ise üzerinde deneyler yapılıyor.

Fizyolojisi Bozulan Hayvan Dostlarımız

Kancalı sopalar ile eğitilerek sandalyede tek ayakları üzeride dolaştırılan fil dostlarımız, tırnak ve dişleri sökülüyor. Kaplan, aslan gibi büyük kedigillerin vücut fizyolojisi bozuluyor. Artık lütfen doğayı, insanları, tüm canlıları ve hayvanları katledenlerin sonu gelsin... 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar