MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedisi İçin Fuel-Oil Kuyusuna İnen Genç

29.07.2019 10:43:32

Ordu ilimizin Ünye ilçesinde üniversite sınavına hazırlanan 19 yaşındaki Özgür Ege Şire'nin mahsur kalan kedisini kurtardığı fuel-oil dolu kuyu ile ilgili Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, inceleme başlattı. Bölge içerisinde, yıkılan bir turizm işletmesinin sahibi olduğu sanılan ve açık bırakılan, üzeri Ünye Belediyesi'nin ekiplerince kapatılarak önlem alınan yakıt deposunun sorumlu kişilerinin tespiti için çalışma yürütüldüğü bildirildi.

Olay, önceki gün akşam saatlerinde Ordu'nun Ünye ilçesine bağlı Burunucu mahallesi Çamlık mevkisinde meydana geldi. Özgür Ege Şire, ormanlık alanda yürüyüşe çıktı. Kedisinin çevredeki fuel-oil yakıt dolu kuyuya düştüğünü fark etti. Mırnav isimli kedinin çırpınmasına dayanamayan Şire, kuyuya indi. Şire, uğraşları sonucu, cep telefonunun ışığı sayesinde girdiği kuyuda kedisini kurtarıp dışarı çıkmayı başardı. Kuyudan kedisiyle çıktığını gören çevredeki devriye atan gece bekçileri, durumu hemen sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince kıyafeti siyaha bürünen Şire'ye ilk müdahalede bulunuldu. 

Genç, ambulansla kaldırıldığı hastahanede sağlık kontrolünden geçirildi. Kedisi, veteriner hekimlerince tedaviye alınan Şire, taburcu edildi. Hayatına tehlikeye atıp kedisi Mırnav'ı kurtaran Şire, davranışıyla hayvanseverlerin övgüsünü topladı.

"HAYVANLAR DA BİZLER GİBİ CANLI, ONLARI KORUYUP KOLLAMALIYIZ."

Şire, kuyu içerisinde mahsur kalan kedisini kurtarma anlarnı anlattı ve insanların hayvan sevgisi konusunda daha da duyarlı olması gerektiğini ekledi. 
Özgür Ege Şire, "Kedimle gezinirken, zaman zaman tasmasını bırakıyordum. O an, birden yanımdan uzaklaşıp kuyuya yöneldi. Aniden düştü. Oranın yakıt dolu bir kuyu olduğunu bilmiyordum. Yaklaşık 20 dakika cep telefonu ışığından da faydalanıp girdiğim kuyuyu aradım. 4-5 kez kuyuya girip çıktım. Aramalar sonucunda en son kedimi bularak dışarı çıkardım. Kuyudan kedimle birlikte çıktık. Orada devriye gezen bekçiler, sağlık ekiplerine haber verdi. Kedim veteriner kontrolünde. Durumu iyi. Ben ise kontrol amaçlı hastaneye götürüldüm. Sağlık durumum iyi. Hayvanlar da bizler gibi canlı. Onları koruyup kollamalıyız. Başka hayvanlar da olsa hiç şüphe etmeden aynı davranışı sergilerdim. Hayvan sevgisi konusunda hepimiz duyarlı olmalıyız" dedi.

KUYUYA ÖNLEM VE İNCELEME BAŞLATILDI

Öte yandan, Ünye Belediyesi ekiplerince üzeri kapatılarak önlem alınan kuyunun bölgede yıllar önce yıkılan bir turizm şirketine ait yakıt deposu olarak kullanıldığı sanılıyor. Üzeri açık bırakılan kuyu ile ilgili Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü inceleme başlattı. Sorumlu kişi veya kişilerin tespiti için çalışma başlatıldı.

BURAYA TIKLAYARAK diğer haber içeriklerimize gidebilirsiniz.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar