MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedinizle Yan Yana Uyuyabilmek için Tavsiyeler

28.12.2021 19:59:34

Kedi dostlarımız ev içinde oluşan yaşamında kendisine ait yerleri hızlıca belirler. Mesela, siz onlara almış olduğunuz en konforlu kedi yatağının içini değil de boş bir kutunun içini ya da kalorifer peteğinin üzerinde uyumak isteyebilirler. Bu, onların vereceği en basit kararlardan birisidir. Neyi ve neden yaptıklarını anlayabilmek oldukça güçtür. Kedi dostlarımızın kucağınızda yatmasını istiyorsanız bunu nasıl başaracağınızı düşünüyorsanız kedi dostunuzile ilişkinize dikkat etmelisiniz ve bazı şeyleri gözden geçirmelisiniz.

Kedi dostlarımız sizlerle uyumuyor ve siz de kediniz ile yan yana uyuyabilmek adına neler yapacağınızı düşünüyorsanız doğru yazıyı okuyorsunuz... 

Kedilerin sahipleriyle uyumasının nedenleri

KEdi dostlarımız genelde onlara bakan kişi ile birlikte uyumayı çok sever. Bu kedi dostlarınızın sıcak vücuda yakın olma, temas kurma ya da kendini güvende hissettiği alanda bulunabilme isteği ile alakalıdır. Kucağınız, ayak ucunuz, bacağınız ya da koltuğunuz siz nerede olursanız olun kedi dostunuz sizlerle birlikte olmak isterse orada yer açacak ve temas kuracaktır.

Bazı kedi dostlarımız uykudan henüz yeni uyanmış olmasına rağmen, onlara bakan kişinin yattığını gördüğünde onunla birlikte yeniden uyumaya hazırlanması dahi mümkün olabilir. Bu durum bir neticeden sonra bağımlılığı yüksek bir ilişkiye dönüşebilmektedir. Bu sebeple siz de kedi dostlarınız ile birlikte uyuyacağı zamanı güzel bir şekilde planlamalı ve bir nebze kediniz ile birlikte yan yana uyuyabilmek adına düzen oluşturmanız gerekiyor. Hem sizin hem de kedi dostunuzun birlikte uyuyabileceği uyku düzeni nasıl olması gerektiğini detaylıca gözden geçirmelisiniz.

Kedi dostlarımız onlara bakan kişi ile uyumayı sevdiği kadar onlarla geceleri uyumayan ayrı takılan kediler de vardır. Eğer siz de alakasız bir kedi ile beraberseniz ilişkinizi tekrar düzenleyerek ilerleyerek mümkünse hayatınızda farklı değişikliklere giderek çözüm üretebilirsiniz.

Kedim benimle uyumuyor? Kedinizle yan yana uyumak için yapabilecekleriniz

Kedi dostlarımız gün içinde evin herhangi bir yerinde uyuyakalabilir. Fakat geceleri uyumak için kendilerine daha güvenli, konforlu bir alan seçmektedir. Genelde kedi dostları kedisinin kendisi ile birlikte uyumasını istemektedir. Eğer sizlerle beraber uyumayan bir kediniz varsa bazı şeyleri değiştirmelisiniz. Kediniz ile yanyana uyuyabilmek adına tavsiyeler nelerdir? Onlara göz atalım...

Güvende hissetmesini sağlayan

Kedi dostlarımızın sizinle uyumasını istiyorsanız kedinizi güvende hissetmesini sağlayın. Minik canlarımız rahat, sakin ve güvende hissettikleri yerde uyumayı isterler. Kediler her canlı varlık gibi uyku konusunda savunmasız olduğunun farkındadır. Kendilerini güvende hissedebileceği alanda uyumak isterler. 

Kedinizin temas sevmesi / sevmemesi

Kedi dostlarımızın yan yana birlikte uyumak için size güvendiği kadar teması sevmesi de önem arz eder. Kedim neden benimle uyumuyor diye soru soran kedi sahipleri kedi dostlarının bir özelliği de sahibine güven duysalar dahi temas konusundaki duygusunun ağır basmaması ile alakalı olabilir.

Sizlere bu içeriğimizde kedinizle birlikte uyumak için tavsiyeler ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Onlar gerçekten de bizler için mükemmel varlıklardır. Onlarla beraber uyuyabilmek için oluşan bu araştırmanızı takdir ediyoruz. Bizi takip etmeyi unutmayın...
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar