MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedinizi Sevebilmeniz İçin Püf Noktalar

22.10.2021 10:48:00

Kedinizi Sevebilmeniz İçin Püf Noktalar

Sonsuz bir sevgi yumağı olan evimizin neşe kaynağı kedileri rahat ve memnun olacakları şekilde sevmenin püf noktalarını biliyor musunuz? Çoğu zaman ilgiden sıkılabilen dostlarımızı onların hoşnut olacağı şekilde sevmenin yolları mevcuttur.

Bazı Gerçekleri En Baştan Kabul Edelim

"Kedi nasıl sevilir?" hakkında detaylara geçmeden önce birçoğumuz için üzücü bir gerçeği hatırlatmak istiyoruz. Birçok köpekten farklı olarak kediler fiziksel sevgi gösterileri söz konusu olduğunda çekimser ve soğuk tavırlar sergileyebilirler. Bu tavırlarla karşılaşıldığında üzülmeye gerek yoktur, kedilerin sevgiye yanıt vermediği düşünülmemelidir. Onlarla bağ kurma ve sevgi aktarımı yöntemlerinin onlar için uygun olacak şekilde tasarlanması ile kedilerle kurulan fiziksel temasın artırılması mümkündür. Doğru zamanda, doğru şekilde ve doğru yöntemle "sevdirmeyen kedi nasıl sevilir?" gizemi çözülebilir.

Kediler Nasıl Sevilir?

Kedinizi iyice gözlemleyin onu nasıl seveceğiniz hakkında tüyolar verebilir. Her ne kadar belli noktalardan sevilmek hoşlarına gitse de bazı kediler de bu durum daha farklı olabilir.

Vücutları Hassas

Aniden sevgi göstermek bazen iyi sonuçlar vermeyebilir. Kedilerin vücutları hassastır. En ufak bir dokunma sırasında ters tepki gösterebilir ve size zarar verebilir. Kediler genel olarak sırtlarına, çenelerinin altına ve kulaklarının çevresine dokunulmasına, bu bölgelerin kaşınmasına itiraz etmezler. Fakat az önce de değindiğimiz gibi kediler farklıdır, dolayısıyla her kedinin dokunulmasından rahatsız olduğu ya da olmadığı vücut bölgeleri farklılaşabilir. Bu nedenle en doğru yaklaşım denemek ve dostlarımızın beklentilerini keşfetmek olacaktır.

Aşırıya Kaçmayın

Kedilerimize sevgi gösterme konusunda zaman zaman aşırıya kaçabiliyoruz. Ama unutmayalım ki kedilerimiz belli bir süre temastan sonra sıkılabiliyorlar. Bu durumda sevilme seansına ara vermek isteyebilirler. Bundan dolayı onların devamlı vücut dillerini anlamaya çalışmalıyız. Ne zaman sevgi istediklerini ne zaman sıkıldıklarını anlamak için onları gözlemlemeliyiz. Tüm bu öneriler kedileri okşamak için izlenmesi gereken adımlar olarak yorumlanabilir. Ancak kedilere olan sevgimizi göstermenin çok daha etkili yolları bulunur. Eğer kediler göz kapaklarını hafifçe kapıyorlarsa bizlere gönderdikleri öpücükleri karşılıksız bırakmamalıyız. Nitekim kedi öpücüğüne yanıt verdiğimizde dostlarımızın konforlu bir şekilde yattıkları yerden kalkıp yanımıza gelme ihtimalleri oldukça yüksektir. Konuşkan bir kediye sevgi göstermek isteniyorsa onun favori insanının yanına geldiğinde çıkardığı farklı sesleri taklit etmeye çalışmak bu iletişimi karşılıklı bir sevgi gösterisi haline getirebilir. Bu davranış kedilerin kendilerini güvende hissetmesini sağlayacaktır.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar