MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedinize Tamamen Ücretsiz Olarak Yapabileceğiniz 6 Farklı Oyuncak

2.04.2021 13:19:05

Kedilerle oynamak ve onları oynatmak fiziksel olduğu kadar zihinsel açıdan da rahatlamalarını sağlayan son derece önemli bir davranıştır. Etrafta her daim onları uyaracak bir oyuncağın bulunması hem canının sıkılmasının önüne geçerken hem de aktif ve fit bir kedi olmasına yardımcı olacaktır.

Kediler çok küçük şeylerden mutlu olabilen hayvanlardır. İllaki masraf yaparak pahalı ve gösterişli oyuncaklar almak zorunda değilsiniz! Hayal gücünüzü kullanmak ve evdeki boşta duran nesnelerden onlar için oyuncak ve oyun yapmak kesinlikle mümkün. Vereceğimiz tavsiyeler neticesinde dostunuzla birlikte oynayabileceğiniz basit ve ücretsiz oyun/oyuncaklara göz atalım.

1-Kağıtları Buruşturmak

Gereksiz gördüğünüz müsvedde kâğıt parçaları kedi dostlarımız için eğlenceli bir oyuncak haline dönebilir! Tamam, köpek gibi attıktan sonra size getirmesini bekleyebileceğiniz bir oyun olmadığını biliyoruz fakat buruşturup önüne attığınızda dakikalarca dostunuz onun üzerinde zıplayacak ve kovalayacaktır.

2-Buz Küpleriyle Oyun

Özellikle yaz aylarında hem serinlemek hem de eğlencenin dibine vurmak için oldukça basit ama yorucu bir oyun! Fayans ya da kaygan başka biz zeminde minik dostunuzla buz hokeyi oynamaya hazırlanın. Buzu ittirdikçe durmadan hareket etmesi onu deliye döndürecek.

3-Tuvalet Kâğıdı ya da Kâğıt Havlu Rulolarını Saklayın

Bunları biraz uğraşmanız gerektirse de oyuncak haline getirebilirsiniz. Boşaldıktan sonra ruloloları atmadan saklayın. Önleri direkt olarak atarak oyuncak gibi yuvarlayıp oyuncak gibi oynamalarını sağlayabileceğiniz gibi farklı şekillerde keserek ve üzerlerine yüz çizerek farklı şekillere sokmanız da mümkün!

4-Yorganın Altında Ne Var!

Yorgan olabileceği gibi battaniyeden de yardım alarak alttan elinizi ya da faklı bir objeyi ittirerek kedinizin dikkatini çekin. Elinizi sağa sola ittirerek onun yakalamaya çalışması ve iyice deliye dönmesi gün içerisinde harcaması gereken enerjiyi ve avlanma içgüdülerini biraz olsun rahatlatmayı başartacaktır.

5-Kedinize Boş Kartonlardan Oyun Evi Yapın

Kediler için karton kutular oldukça cezbedicidir. Sadece boş ve temiz bir kutuyu önüne koymanız dahi onun içerisinde ve çevresinde saatlerce geçirmesine yetecektir. Ayrıca daha büyük kolileri farklı boyutlarda delikler açarak pencere ve giriş yaparak kedi evine dönüştürebilirsiniz.

6- Eski ve Yırtık Çoraplarınızı Atmayın

Kediler avlanmayı ve kovalamayı oldukça seven hayvanlaradır. Eski ve çöpe atacağınız çorapları atmadan önce onların oynayabileceği basit ama eğlenceli aksesuarlar haline getirebilirsiniz. Çorabın ağzını basitçe bir iple bağlayın. Sıkı şekilde top haline getirin. Tabi ki bunu oyuncak olarak ona sunmadan önce mutlaka temiz olmasına dikkat edin.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar