MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedilerin Yapmaktan Nefret Ettiği 6 Şey

28.10.2021 09:44:55

Kedilerin Nefret Ettiği Şeyler

Küçük dostlarımızın bazı şeylere sinirlendiğini bazı şeylere de bayıldığını gözlemlemişizdir. Kedilerin sinirlendiği ve nefret ettiği birçok şey olabilir. Onlar her ne kadar sevmese de bazı durumlarda mecburen yapmak zorunda kalabiliyoruz.

Yalnız Kalmak ve İlgisizlik

Kediler her ne kadar yalnız kalmayı severler diye bilinse de ev kedileri sahibi ile vakit geçirmek ve ilgi görmek isterler. Kedinizi uzun süre yalnız bırakmak, onunla ilgilenmemek üzülmesine, terk edilme korkusu yaşamasına ve depresyona girmesine bile neden olur. Hayvanların da duyguları olduğunu her zaman hatırlamalı ve kedinize onu sevdiğinizi göstereceğiniz anlar yaratmalısınız.

Aşırı İlgi ve Sert Sevilmek

İlgisizliğin aksine fazla sevgi göstermekte kedilerin sevmediği şeyler arasındadır. Kedinizi bir köpeği sevdiğiniz gibi sert şekilde, sıkarak ve sarsarak sevemeyebilirsiniz. Dokunmalara karşı hassas olan kediler, yanlış yere dokunur ve severseniz tıslayabilir, o bölgeyi kaşıyıp, yalayabilir ya da ısırma refleksi gösterebilir. Bu nedenle kedilere karşı hassas, yumuşak ve nazik bir sevme tarzınız olmalıdır.

Kalabalık Ortam ve Yüksek Ses

Küçük dostlarımız kargaşayı, kalabalık ortamları ve yüksek sesleri pek sevmezler. Televizyon, müzik ve sokaktan gelen seslerin dışında ev ortamında aile bireylerin birbirine sesini yükseltmesi bile onları etkileyebilir. Tıpkı bir çocuk gibi yüksek ses konusunda hassastırlar ve yanlarında sesli konuşulmasından olumsuz etkilenirler.

Kirli Kum Kabı

Kedilerde aynı sahipleri gibi pis bir tuvalete girmek istemezler. Bildiğimiz üzere kediler titiz ve temiz canlılardır. Bu sebepten dolayı olabildiğince kum kaplarını temiz tutmaya özen gösterin.

İlaç Kullanmak

Kediler her ne olursa olsun ilaç kullanmaktan nefret ederler. Soğuk algınlığı, enfeksiyon ya da kronik rahatsızlığa bağlı hastalandığında ne olursa olsun ilaçlara karşı tepkileri isteksizdir. Kedinizin bu süreci rahat geçirmesi için ilaçla birlikte ödüllendirme yöntemini izleyebilirsiniz.

Banyo Yapmak

Hepimiz biliyoruz ki kediler sudan nefret eder. İstisna olan kedilerin sayısı çoğunluğa göre azdır. Gün içerisinde kendilerini yalayarak temizleyen kediler çok gerekmedikçe banyo ihtiyacı duymazlar. Banyodan nefret eden kedilerin asıl sebebi tüyleri ıslanınca ağırlaşmasıdır. Bu kediler üzerinde hareketliliği ağırlaştırmasıdır. Kedinizin banyo yapmasını istiyorsanız ilk önce suya alıştırmalısınız.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar