MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedilerin Sinirlendiğini Nasıl Anlarsınız?

10.08.2022 12:16:23

Minik kedi dostlarımız oldukça farklı karakterlere sahip olan canlılardır. Ayrıca içerisinde bulunmuş olduğu durumlar ile ilgili farklı zaman içerisinde farklı duygusal reaksiyonlar gösterebilmeleri mümkündür. Normalde tepki vermediği durumlar karşısında kızgınlık belirtileri göstermeleri de her zaman kızdıklara durumlara kayıtsız kalabilmeleri çok olağan bir durumdur. Kedidir ne yapsa yeridir diyerek yazımıza devam ediyoruz. Kedi dostlarımızın değişebilen tepkileri minik dostlarımızı yakından gözlemleyen insanlar için kolayca fark edilebilmektedir. Bunun yanında kedi dostlarımız kızgın olduğunda seslerinde, vücut dillerinde ve fiziksel duruşlarında oldukça dikkat çekici değişimler meydana getirmektedir. Bu içeriğimizde kedi dostlarımızın kızdığını anlamayı sağlayan ana göstergeleri bulabileceksiniz ve hakkında bilgi alabileceksiniz.

Minik Dostlarımız Birçok Duruma Kızabilirler

KEdi dostlarımız kızabilir ancak dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de bu kızgınlığın intikam almaya yönelik bir kızgınlık olmadığıdır. Minik dostlarımız çok hassas canlılardır. Alışkın olduğu ortamlarda meydana gelebilecek en ufak değişiklik bile onların sinirlenmesine sebep olabilir. Veterinere gidip gelme süreci, yeni bir mamaya başlama ya da yeterince ilgi görememe durumu kedi dostlarımızın sinirlenmesinde rol oynar. "Kedim neden sinirleniyor?" sorusunu oldukça farklı cevapları vardır. Fakat bu cevaplar genelde kedi dostlarımızın bulunduğu durum ile ilgilidir. "Kedim çok sinirleniyor" ifadesi zaman içerisinde kedilere bakan kişiler tarafından kurulan net bir cümledir..

Kedi dostlarımız korktuğu zaman ya da kendilerini tehdit altında hissediyorsa sinirlenmiş bir ruh haline bürünebilir. Ayrıca kedi dostlarımızın niçin sinirlendiğini anlayabilmek ve bu durumu ortadan kaldırabilmek onların konforlu bir yaşam sürebilmesi adına kritik derecede önemli bir husustur. Çözüm için ilk olarak kedi dostlarımızın sinirli olup olmadığını anlayabilmek gerekiyor. Bunlar için kedi dostlarımızın hareketlerine bakabilmek ve genel davranışları ile tepkilerinin kıyaslanabilmesi yeterli olabilir.

Kızgın Kedilerde Meydana Gelen Fiziksel Değişiklikler

Minik dostlarımız kızdığında bu duygularını fiziksel değişimler ile ifade edebilirler. Ayrıca kuyrukları, göz bebekleri, kulakları hatta tüyleri dahi yaşamış olduğu duygu değişimini yansıtan araçlara dönüşebilmektedir. Bu sebeple kedi dostlarımızın beden hareketleriin doğru yorumlanabilmesi adına sakinleştirilebilmesi ilk adım olacaktır.

Kediler sinirlendiğinde kuyruk hareketleri keskinleşir. Sinirli bir kedi kuyruğu diye gerçek bulunmaktadır. Ayrıca göz bebekleri de büyümektedir.Kulaklar yana doğru eğilebilir. Tüylerinde kabarma görülebilir. Eşyalarınıza zarar verebilirler. Bakışları Sabitlenebilir. Bıyıkları yere bakar ve sizden uzaklaşırlar. İşte tüm bu belirtiler onların sinirlendiği anlamına gelebilir.

Size bu içeriğimizde kedilerin kızdığını anlamanın yolları hakkında detaylı bilgiler sağladık. Bizi takip etmeyi unutmayın.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar