MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedilerin Gerçekten Mistik Özellikleri var mı?

13.01.2022 11:55:53

Kediler ve insanlar arasında ki ilişki tarih boyunca güçlü olmuştur. Evcil hayvanlar arasında popülerliğini hala koruyan kediler diğer hayvanlarla kıyaslandığında tuhaflıklarıyla ve gizemleriyle göze çarpıyor.

 Esrarengiz davranışlar sergileyen kedilerle ilgili yapılan çalışmalar sonrası iyileştirici bir güce sahip oldukları ortaya kondu. Bilindiği üzere kediler bağımsızlığına düşkün, özgür ruhlu bir doğaya sahip. Köpekler gibi sürekli ilgi ve sevgi beklememeleri ve kendi istedikleri gibi davranmaları da onların ne kadar özerk hayvanlar olduğunu gözler önüne seriyor.

Bizim Göremediklerimizi Görüyorlar

 Uzun yıllar boyunca kedilerle ilgili mistik hikayeler dinlemiş yada duymuşuzdur. Farklı kültürlerden dinlediğimiz bu efsanelerden birisi de kedilerin görme aralığının çok fazla gelişmiş olduğu ve insanların duyu organlarıyla algılayamadıkları frekansta ki varlıkları görüyor oldukları düşüncesi.Kulağa ilginç geliyor değil mi? Çoğumuz bir kedinin belli bir noktaya kitlendiğine ve dakikalarca oraya baktığına, daha sonra tuhaf hareketler sergilediğine hayatımızda en azından bir kere şahit olmuşuzdur. Hatta Antik Mısır geleneğinde kedilerin sezgilerine o kadar güveniliyordu ki onların geleceği önceden görebildiği inancına sahiplerdi.

Mırıltıları İyileştirici Frekans ve Titreşimler Yayıyor

 Yapılan araştırmalar sonucu kedilerin mırıltılarının 20-140 hz frekansları aralığında olduğu, bu titreşimlerin insanlarda oldukça etkili bir iyileşmeye neden olduğu açıklanıyor. Peki bu 20-140 hz frekans aralığında titreşimlerin insan sağlığına neden faydalı olduğunu hiç merak ettiniz mi? Bu aralıktaki titreşimler üzerinizdeki stresi azaltır ve kemik gelişiminize faydalıdır. Kan basıncınızı düşürür. Hatta kedi mırıltılarının enfeksiyon ve şişkinliklere iyi geldiği dahi söyleniyor.

İnsanların Duyamayacağı Sesleri Duyuyorlar

 Kedilerin sahip olduğu gelişmiş duyular onların kendine özgü mistik bir havaya sahip olmasına neden oluyor. Örneğin insanların duyamayacağı frekanslardaki sesleri duyabilecek kadar gelişmiş olan işitme algıları bulundukları ortamdaki tehlikeleri önceden sezmelerini sağlıyor. Buda en ufak bir ses karşısında kulaklarını dikmesine ve o sesin nereden geldiğini bulmaya çalışmasına sebep oluyor. Eğer kediniz biranda odaklanıp kıpırdamadan durmaya başladıysa sizin algılayamadığınız bir ses işitmiş olabilir.

Vücudunuzda Tümör Varsa Bunu Fark edebiliyorlar

 Kedilerin güçlü duyularından zaten söz etmiştik. Eğer kediniz vücudunuzda bir yeri sürekli kokluyor ve orayı yalıyorsa orada bir tümörünüz olabilir. Kesin olacak demiyoruz ama bir ihtimal var. Çünkü onlar vücudunuzdaki bu değişimleri fark edebilmek gibi ilginç bir yeteneğe sahip.

Negatif Enerjileri Temizledikleri Söyleniyor

 Bununla ilgili herhangi bir bilimsel delil yok. Fakat bazı insanlar kedilerin ortamdaki negatif enerjiyi temizleme özelliğine sahip olduğunu söylüyorlar. Hatta etraftan emdikleri bu negatif enerjiyi topraklamaları gerektiği aksi takdirde gergin olacakları ileri sürülüyor.Yazının başında da söylediğimiz gibi kediler tuhaf ve ilginç varlıklar. Uzunca yıllarda kediler ve insanlar arasındaki bu sıkı ilişki devam edeceğe benziyor.

 

 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar