Kedilerde Pireye Doğal Çözüm

31.07.2019 23:08:13

Kedilerde Pireye Doğal Çözüm 

Maalesef kedilerin vücudunda her zaman pireler barınmaktadır. Bu pireler kedileri rahatsız etmekte ve huzursuz olmalarına sebebiyet vermektedir. Kediler için pireler oldukça rahatsız edici olduğu gibi sürekli kaşıntıya sebep olur. Her ne kadar parazit aşısı yapılsa da aşı belirli zamandan sonra etkisini yitirmektedir. Ayrıca aşılar hem çok pahalı hem de çok kimyasal madde içermektedir. Bu aşılarda içeriklerinden dolayı kedileri rahatsız edebilir. Eğer siz de kedinizin pirelerinden daha kolay ve ucuz bir şekilde kurtulmak istiyorsanız gelin pireler için kürler hazırlayalım! 

Limon Kürü 

Limon kürü için gerekli malzemeler sadece yarım limon ve yarım litre sudur. Yarım limonu ince ince dilimleyin. Ardından yarım litre suyla kaynatın. Bu karışımı 4, 5 saat boyunca dinlendirin. Daha sonra pamuk ile ya da sprey şisesine doldurarak kolayca kullanabilirsiniz. Yalnız bu yöntemi sadece ayda 1 kez yapmanız gerekmektedir. Kedinizde alerji yapabilir. 

 

 

Elma Sirkesi Kürü 

Bir bardak suya bir yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin ve bir bez yardımı ile kedinizin boyun, ense ve bacak bölgelerine sürün. Pireler kısa sürede ölecek ve kedinizin bedeninden çıkacaklardır. Pire tedavisine ek olarak mantar ve uyuz tedavisinde de kullanılmaktadır. Bu kürü de sık sık uygulamayın. Kediniz elma sirkesinin kokusundan rahatsız olacaktır. 

Banyo Yaptırın 

Evet, biliyoruz kedilere banyo yaptırmak hem kedi için hem de bizim için bir işkence. Kediler sudan nefret ederler ama pirelerden kurtulmaları için 6 ayda 1 kez banyo yaptırmanız gerekiyor. Banyo yaptırarak kedinizi pirelerden arındırabilirsiniz. Burda dikkat etmeniz gereken şey doğal içerikli şampuanlar kullanmaktır. Eğer bu yöntemleri uygulamak istemiyorsanız ne kadar kimyasal maddeler içerse de parazit aşısını kesinlikle yaptırmanız tavsiye ediliyor. Parazit aşısını da düzenli aralıklarda tekrar ettirmeniz gerekiyor.  
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar