MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kediler Sahip Değiştirdiğinde Nasıl Etkilenirler?

8.08.2022 12:07:02

Minik patili dostlarımız vahşi doğalarına oldukça sadıktır. Bu sadıklık göstergesi kendine odaklı ve bağımsız canlılar olarak kendilerine yer edinmiştir. Kedi dostlarımız yalnız olmaktan son derece keyif alır, özgür ruhlu varlıklardır. Kendilerine nasıl bakmaları gerektiği konusunda çok daha fazla şey bilirler. Köpek dostlarımız ile kıyaslandığı vakit bağlanma ve güvenlik konuları insan odaklı değildir. Fakat birçok kedi dostumuz sahibi eve döndüğünde çok mutlu olmaktadır. Yalnızca bu mutluluğunu insanların beklemiş olduğu şekilde gösteremeyebilir. Buna ek olarak bazı kedi dostlarımız sahiplerinden uzun süre ayrı kaldığı vakit muhteşem kavuşma anında sergilemiş oldukları hareketleri dikkat çekebilmektedir. Unutulmaması gereken en önemli konu ise sahiplerine bizlerin anlamadığı şekilde olsa dahi bağlı olduğu gerçeğidir. Kedi dostlarımız onlara bakan kişilerden ayrıldıktan hemen sonra genelde ev içerisinde ayrıldığı için bu onlar açısından da zor bir süreç olacaktır. Onlara bakan kişilerden herhangi bir sebep ile ayrılmış olan kedi dostlarımızı sahiplendiğiniz noktada onun alışma süreci olacağını asla unutmamalısınız. İşte, bu içeriğimizde kedi dostlarımızın sahiplerinden ayrılması ve onları nasıl etkilendiği ile alakalı konuları ele alacağız. Bu içeriği okumaya devam ederek çok daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kediler Sahipleri Değişince Nasıl Hisseder?

Kedi dostlarımız onlara bakan kişilere olan sadıklığını ilk başta anlaşılması zor davranışlar ile göstermektedirler. Bu da kedi dostlarımızın sahiplerinden ziyade evlerine olan bağlılık duygusu olduğu konusunda düşünceye varılmasını sağlar. Bu konu öyle değildir. Kedi dostlarımız onlara bakan kişilere bağlanır ama bu bağlılığı kendine özgü hareketler ile gösterirler. KEdi dostlarımız sevgilerini minik bir mırlama, kafa sürtme, kafa atma ya da bazen minik ısırıklar ile gösterir. Söz konusu kedi dostlarımızın yas tutması ise duygularını çok daha net bir şekide ifade ettiğini söylememiz mümkündür.

Ayrıca onlara bakan kişilerden ayrılan ve artık kendisi için yeni bir dünya hayatı başlayan kedi dostlarımız yas tutabilir. Kedi dostlarımızın sahiplerinin değişmesi yaşam alanlarının tamamen değişmesine de sebep olabilir. Bu da kedi dostlarımızın süreç içerisinde etkilenmesinin artmasına sebep olur. Minik patili dostlarımız onlara bakan kişi değiştiğinde kafaları karışır ve gergin davranışlar sergileyebilir. Yalnızlık duygusu da bu dönem içerisinde kedi dostlarımız taarafından hissedilmesi en normal duygular arasında yerini almaktadır. 

Kedi dostlarımız sahipleri değiştiği zaman yeni bir evde yaşamaya başladığı andan itibaren kaçmaya çalışabilir. Kaçma hem eski sahibine geri dönme hem de eski yaşam alanına geri dönme iç güdüsü ile ortaya çıkabilir. Ayrıca kedi dostlarımız kyeni eve alışma süresi boyunca idrar püskürtme, uyumama, iştahsızlık, huysuzluk, kendini aşırı temizleme iç güdüsü gibi davranışlar sergileyebilir.

Sizlere bu içeriğimizde sahip değiştiren kedi nasıl hisseder ile alakalı içerik yazmak istedik. Bizi takip etmeyi unutmayın. Şimdiden sizlere bu içeriği okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar