Kediler Neden Sürekli Laptop Üstüne Oturuyor?

3.10.2019 15:37:27

Ders çalışıyorsunuz ya da yazmanız gereken çok önemli bir mail var. Eğer bir kedi ile yaşıyorsanız bunları  yapmanızın çok da kolay olmadığını biliyorsunuz. Çünkü mutlaka ya kitabınıza atlayacak ya da laptopunuzun üzerine oturacak. Peki tüylü ev arkadaşınız neden siz bunları yaparken, onu başka odaya kitlemek zorunda bırakıyor?

Her şeyden önce bilgisayarınız sizin gibi kokuyor ve siz onu kullanıyorsunuz. Eğer kediniz sizi seviyorsa, sizin gibi kokan her şeyi sever. Yatağınıza birkaç kitap bırakırsanız, kediniz mutlaka sizin elinizde olan kitaba yatmak istecektir.

Kediler aynı zamanda oldukça akıllı hayvanlardır. Okuduğunuz veya yazdığınız şeyin tüm dikkatinizi çektiğini bilirler. Kafanı bilgisayardan (veya kitabından) kaldır ve benimle ilgilen demeye çalışıyor, size mesaj göndermeye çalışıyor.

Ayrıca kediler sıcak olmayı sever. Bu yüzden güneşli yerlerde yatmayı severler. Ve klavyeniz sıcaktır. Soğuk zeminden çok çok daha sıcaktır ve dizüstü bilgisayarınızla bir şeyler yaptıkça daha çok ısınıyor. Kediler bunun farkında ve nasıl ki siz koltuğu ısıtıp kalktıktan sonra kediniz o koltuğu çalıyorsa, klavyenizi de o şekilde çalacaktır.

Kedilerimiz çok bölgeseldir. Kedilerin kendi bölgelerini belirlemeleri koku ve feromonlardan geçer. Bu yüzden dizüstü bilgisayarınızın üstüne çıkıp kuyruğunu ekrana sürtebilirler. Hatta bilgisayarınızın yanında kendilerini kaşıyabilir ve kokularını bilgisayarınız üstüne bırakabilir.

Dahası, kediler hareket eden ve ses çıkaran şeyleri çok sever. Bilgisayarınızın ekranındaki hareket eden ve ses çıkaran şeyler, klavyedeki LED ışıkların yanıp sönmesi kediler için tam bir şölendir. Özellikle imleç, tüylü arkadaşınız için büyük bir ilgi kaynağıdır. Ekrandaki hareketleri ona muhtemelen böcekleri hatırlatıyor.

Kedinizin sadece rahat ve yanınızda olmak istediğini unutmayın. Onlara bu seçeneği verin; çünkü kabul edelim, siz de onun yanında olmak istiyorsunuz.

Eğer bilgisayarla çok önemli bir işiniz varsa ve kendinizi başka bir odaya kapatmak istemiyorsanız, bilgisayarınızın yanına küçük bir minder koyabilirsiniz. Bu hem arkadaşınızın sıcak bilgisayarın yanında olmasını sağlar hem de arada onu severek ilginizin hala onda olduğunu gösterebilirsiniz.

 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar