MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kediler ile Oyun Oynamanın Faydaları Nelerdir?

1.02.2023 12:05:29

Kedi dostlarımız için oyun oynamak en keyifli aktivitelerden bir tanesidir. Peki, "kedilerle oyun oynamanın faydaları nelerdir?" desek cevabınız ne olurdu? İşte bu sorunun detaylı cevabı için kolları sıvadık. Kedi dostlarımız için oyun oynama faydalarını sıralamak istedik.

Sağlığa Faydası: Kedi dostlarımız ile oyun oynamanın onların psikolojik sağlığını olumlu yönde etkileyeceği gibi fiziksel olarak da sağlıklarını mükemmel şekilde etkileyecektir. Kedi dostlarımızın ideal kilosunu korumasına yardımcı olacak bir durumdur. Bunun yanında kaslarını iyi bir şekilde güçlendirebilecek, obezite ile gelişecek olan tüm hastalıkların da önüne geçebilecektir. Fiziksel aktivite, kedi dostlarımızın eşyalara zarar vermesinin de önüne geçebilen etkenlerden bir tanesidir.

Aranızdaki Bağ Güçlenecektir: Kedi dostlarımız ile aranızdaki bağı güçlendirecek olan oyun oynama aktivitesi, davranış problemi olan ya da utangaç davranışlar sergileyen kedi dostlarımız için harika bir aktivite olarak biliniyor. Kedi dostlarımız ile oyun oynarken onları sıkmamanız en büyük şarttır. Minik patili dostlarımız sevilmeyi çok sevse de biraz daha nazik olarak onun oyundan sıkılmamasını sağlamalısınız. Kedi dostlarımızı zorlamak yerine onlar ile beraber oyun oynamaya çalışabilir, bu sayede can dostlarımız ile aranızdaki bağı sıkı bir şekilde güçlendirebilirsiniz.

Stres, Oyun ve Güven!

Stresi Azaltın: Hem kendinizin hem kedi dostumuzun stresini oyun oynama aktivitesi ile azaltabileceksiniz. Oyun oynama durumu, kedi dostlarımızda stresi azaltacak ve korktukları ortamlarda kendilerine güvenmeyi sağlayacaktır. KEdi dostlarımızın stresini azaltabilmek ve korkularını biraz olsun azatlmak adına gün içerisinde oyun oynamayı deneyebilirsiniz.

Oyun Oyna Güvenini Kazan: Kedi dostlarımız ile oyun oynayarak onların güvenini çok iyi bir şekilde kazanabilirsiniz. KEdi dostlarımız çok zeki canlılardır. Bazıları sizlerle tanışmadan önce çok kötü durumlar yaşamış olabilir. İşte tam da bu sebeple insanlara pek yaklaşmayabilir, güvenmeyebilirler. Bununla birlikte kedi dostlarımız diğer evcil hayvanlar kadar insanlara direkt olarak ısınmayabilir. Her kedi dostumuzda farklı olduğu için güvenini kazanmak için her gün oyun oynayabilir bu sayede onların yavaş yavaş güvenini kazanabilirsiniz.

Sosyalleşmek İçin Oyun Oynayın: Kedi dostlarımızı oyun aracılığıyla sosyalleştirebilirsiniz. ÖZellikle de ev içerisinde yaşayan evcil hayvanlar için sosyalleşme çok önemli bir durumdur. Kedi dostlarımızda agresyon, sürekli evde kalma yüzünden gelişebilir. Diğer insanlara karşı agresif davranışları da olabilir. Özellikle veteriner hekime gittiğinizde sosyalleşmeyen bir kedi bu durumda zorluk çekebilir. Stres yapan kediler saldırgan olabilir. Sosyalleşmek için kedi dostlarımız ile oyun oynayın.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar