MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Karantina Sonrası İstanbulda Cadde ve Mekanlar Sokak Hayvanlarına Kaldı

27.04.2020 10:13:46

Covid-19 salgınına bağlı olarak yaptığımız mücadele tedbirleri kapsamında İstanbul’da dahil 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta uygulanan sokağa çıkma yasağının sokak hayvanlarına yaraması gözden kaçmadı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının yanında hafta sonuyla beraber 4 günlük yapılan karantinada meydan ve sokaklar sokak hayvanlarına kaldı.

Trafik ve insan yoğunluğunun yoğun olduğu yerlerde kalabalığın azalması sonucu meydan sokak köpekleri ve kedilere kaldı. Hafta sonları tıklım tıklım olan Beşiktaş ve Beyoğlu gibi bölgeler insanların evden çıkamaması sebebiyle bomboş kaldı. Özellikle salgın öncesi hayvan sever insanlar ve iş yerleri tarafından beslenen dostlarımızın yiyecek ve su bulma konusunda yaşadığı güçlük gözden kaçmadı. Bizler tarafından beslenmeye oldukça alışan sokak hayvanları salgın günlerinde yemek bulma konusunda ekstra çaba sarf ederken kapalı dükkanların önünde insan dostlarını saatlerce beklemeye çalıştı. Kimi kedi ve köpekler ise oldukça yoğun bir trafiğe sahip Barbaros Bulvarında araç yoğunluğunun kalkmasıyla özgürce gezip dolaştı.

Yasaklardan dolayı İçişleri Bakanlığında açıklanan bildirilerde sokak hayvanlarının beslenmesi konusunda gerekli tedbir ve önlemlerin alınması için birçok noktada mama ve su takviyesi yapıldığı biliniyor. 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta hafta sonu uygulanan bu kısıtlamanın tam olarak ne zaman sona ereceği bilinmiyor. 22 Nisan gecesiyle başlayan bu kısıtlama Pazar gecesi sona ermesiyle hayat tekrardan normal akışına geri döndü.

Koronavirüs salgınında alınan önlemler doğrultusunda sokak dostlarımızın aç kalmaması konusunda bizlerinde biraz daha duyarlı olarak bir kap mama ve bir kap su koyarak hem belediye yetkililerine destek hem de sokak hayvanların karnının doymasına yardımcı olabiliriz.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar