Hayvan Dostlarımız Hakkında Kalp Eriten 13 Bilgi

30.01.2020 13:14:55

Hep beraber aynı yeryüzünü, denizleri ve okyanusları paylaştığımız dostlarımızın birbirinden farklı ve okuyunca size tebessüm ettirecek çok ilginç özellikleri olduğunu biliyor musunuz? Onları daha çok seveceğimiz içimizi ısıtacak ve gözlerimizden kalp emojisi çıkartacak birbirinden farklı tepkilerini, kendini koruma metotlarını ve komik hareketlerine hep beraber göz atalım.

 

1- Ayılar

Aile ilişkileri oldukça iyi olan Boz Ayıları, vakti geldiğinde annelerinden ayrılmaları gerektiğinde yeni mağaralarını annelerine yakın yerden seçerler.

2- Sincaplar

Görünüm olarak şirinlikte ve komiklikte üzerlerine başka bir hayvan gösteremeyeceğimiz Sincaplar aslında doğaya hizmet eden en önemli popülasyonun sahipleridir. Toplayıp gömdükleri, cevizlerin yerini unutmaları nedeniyle, her sene sayısız ağaç dikmiş olurlar.

 

3- Yunuslar

Okyanusun sevimli balıklarının zekâ seviyelerinin ne kadar yüksek olduğu herkesin malumu olan bir konudur. Bunun yanında Yunusların kendi aralarında iletişim kurduklarını biliyor musunuz?

4- Penguenler

Belgeseller sayesinde yakından tanıdığımız Penguenler, sahiplendikleri eşleriyle bir ömür hayatlarını paylaşan hayvanlardandır.

5- Deniz Atları

Eş seçimi konusunda oldukça tutucu olan Deniz Atları, sahip oldukları eşlere bir ömür boyu sahip çıkarak, beraber hayat sürerler.

6- Köpekler

Yavru köpekler ileri de muhtemel eş adaylarıyla oyunlar oynarken, dişilerin kazanmasına izin verirler.

7- Su Samurları

Bu dostlarımızın çok ilginç ve bir o kadar da aile bağlarının ne kadar güçlü olduğunu gösteren bir hareketi var. Su üzerinde yaşayan Su Samurları, uyurken uzak diyarlara sürüklenmemek için birbirlerinin ellerini tutarlar.

8- İnekler

Belki de onların etin, sütünden yararlandığımız bir hayvan olarak da görsek, inekler de oldukça duygusal canlılardır. Başka ineklerle arkadaş olabilen inekler, arkadaşlarından ve yavrularından ayrılmaları halinde üzüntü içerisine girebiliyorlar.

9- Fil Yavruları

Bizlerde bebekler nasıl içgüdüsel olarak parmak emme hareketini yapıyor ise, Fil Yavruları da rahatlamak ve kendilerini mutlu hissetmek için hortumlarını emerler.

10- Ahtapotlar

Oldukça zeki ve akıllı deniz hayvanları olan Ahtapotlar, kendilerini ve yuvalarını rakiplerine ve düşmanlarına karşı korumak için çok güzel kamufle yöntemleri geliştirmiştir. Parlak taşlar, deniz kabukları yuvalarını kamufle için sıkça kullandıkları malzemelerdir.

11- Civcivler

Küçücük yumurtadan çıkan bu tatlılık abidelerinin yumurta içerisinden birbirleriyle iletişim kurabilmenin yolunu bulduğunu daha önce duymuş muydunuz?

12- Kutup Ayıları

Soğukların ve buzulların efendilerinin kendi aralarında iletişim kurmakta yöntemleri vardır. Birbirlerine yardım etmekten hoşlanan bu hayvanların, burunlarını dokundurarak selamlaşma biçimleri vardır.

13- Koalalar

Her ne kadar günün 20 saati uyusalar ve nadir hareket eden canlılar olarak bilsek de belirli bir süre sonra annesinin kesesine sığmayan bebek koalaları anneleri sırtlarında taşımaya, bakmaya ve beslemeye devam ederler.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar