MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Harrier Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

12.06.2023 00:08:00

Tam net olmamak ile birlikte Harrier cinsi köpek dostlarımız İngiltere ülkesine ait bir cins olarak düşünülüyor. Oldukça eski bir köpek ırkı olduğu bilinen bu tür, Orta Çağ zamanlarından beri Avrupa'daki ülkeler arasında varlığını sürdürüyor. İsimlerinden yola çıkarak bir tazı olarak bilinen Harrier cinsi köpek dostlarımızın çok güzel yüzleri vardır. Sarkık kulakları sayesinde Beagle cinsi köpek dostlarımıza benzeyen bu tür, Beagle türünden çok daha geniş bir gövdeye sahip olunması ile biliniyor. Tıpkı Beagle cinsi köpek dostlarımız gibi üç renk olarak bilinen Harrier türü köpek dostlarımız avcılık konusunda başarısını kanıtlamış bir türdür. Bundan dolayı da Harrier cinsi köpek dostlarımızın koku alma duyusu çok iyi bir şekilde gelişmiştir. Çok enerjik olmaları ile biliniyorlar. Bundan dolayı Harrier cinsi köpek dostlarımız harika bir şekilde iz sürebilir. Bu köpek türünün anavatanı olduğu tahmin edilen İngiltere ülkesinde ve Avrupa'daki diğer tüm ülkelerde çok eski zamanlarından beri tavşan avlama konusunda onlara bakan kişilere eşlik ediyorlar. Harrier cinsi köpek dostlarımız İngiltere'de çok popülerdir.

Harrier Cinsi Köpek Özellikleri

Harrier cinsi köpek dostlarımız çok güçlü bir yapısı olması ile biliniyor. Bu türün ortalama boyları ise iki cinsiyette de aynı olabilmektedir. Harrier cinsi köpek dostlarımızın kafası geniştir. İri bir hacime sahiptir. Vücutları kaslı ve kısa şekilde gözükür. Beli ve sırtı ise bu türün çok güçlüdür. Harrier cinsi köpek dostlarımızın göğüsleri derin ve aşağı doğru eğik olarak biliniyor. Genelde az önce de bahsettiğimiz gibi Beagle cinsi köpekler gibi üç renge sahip olan Harrier cinsi köpek dostlarımız, genel olarak beyaz, siyah bazen ise kahverengi renklerinde görülmektedir. Evde yaşam için çok uyumlu olan Harrier cinsi köpek dostlarımız çok zeki, akıllı ve kurnazdır. Çocuklar ile arası pek iyi olan ve daima eğlenceli oyunlar oynamaya bayılır. Çok meraklı olan Harrier cinsi köpek dostlarımız, dayanıklı ve güçlüdür. Havlamayı pek sevmemek ile birlikte apartman dairelerinde çok iyi bir şekilde bakılabilmektedir. Zeki ve kurnaz olmasından dolayı bu köpek ırkının eğitimi oldukça kolay olacaktır.

Harrier Cinsi Köpek Bakımı

Harrier cinsi köpek dostlarımızın bakımları çok kolaydır. Bunun ana sebebi ise kısa tüylü olmalarından dolayıdır. İki günde bir düzenli bir şekilde taranıyor olması yeterli gelecektir. Tırnakları ise düzenli şekilde kesilmeli ve gerektiği her an banyo yapılmaktan kaçınılmamalıdır. Harrier cinsi köpek dostlarımızın rutin veteriner kontrolleri unutulmamalıdır.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar