Gözlerinize İnanamayacaksınız: Nadir Görülen 10 Hayvan

30.09.2019 18:13:43

Sokakta her gün gördüğümüz melekler haricinde dünya üzerinden milyonlarca hayvan türü olduğunu biliyoruz. Az sonra göreceğiniz hayvan dostlarımızı yakından da görmek ister miydiniz? Bu sorunun cevabını aşağıda, "yorumlar" kısmından sizlerden bekliyor olacağım. Listemize başlayalım.

Araştırmalara göre dünyada 8 milyon 700 bin hayvan türü bulunuyor. Bu türlerin büyük çoğunluğu ise henüz keşfedilemedi. Hayal bile edecemeyeceğiniz eşsiz hayvanlar listesi sizlerle...

Barreleye Balığı

"Barreleye" kelimesinin anlamının namlu olduğunu söylesek? Şeklinden de anlaşılacağı üzre bu minik tatlı balık bir silah namlusunu anımsatmakta. Barreleye balığı; Pasifik, Atlantik okyanuslarının sularının derinliklerinde bulunur.

Pabuç Gagalı

Pabuç Gagalı olarakta bilinen bu kuş türü leyleği anımsatsa da adını büyük bir ayakkabıyı da andıran gagasından almaktadır. Bu kuş türünün diğer kuşlar ile akrabalığı belirlenemiyor.

Appaloosa Atı

Appaloosa, Amerika Birleşik Devletleri'nin en popüleritesi yüksek at cinsi ve yerliler tarafından ise İspanyol Benekli at olarak bilinmektedir. Bu at cinsi mükemmel renkleri ve karışık desenleri ile gözlerimizi büyülemekte.

Colugo Lemuru

Doğal bir paraşüte sahip bu lemur cinsi sizce de mükemmel bir canlı değil mi? Deri kanatları sayesinde özgürce istediği yere uçabiliyor. İsmini ise Güneydoğu Asya'da bulunan Coluga'dan almakta. Madagaskar ormanlarında oradan oraya uçuyorlar. Şunu kabul etmeliyiz ki çok arkadaş canlısı duruyor. :)

Royal Flycatcher

Serçegiller sınıfından bu kuş türleri "kraliyet sinekkapanları" olarakta bilinmektedir. Bu kuş türünü diğer türlerden farklı kulan ise kafasında bulunan şapka gibi olan siyah tüyleri. Bu şapka tüyleri ile Napolyon'a benzetilmekte.

Umbonia Spinosa Böceği

Güney Amerika'da "Membracidae" olarak bilinen bu tür, sırtında bulunan boynuz görünümü sayesinde diğer türlerinden hızlıca ayrılmakta. Sırt boynuzu en başlarda bir dikene benzetiliyor. Venezuela, Kolombiya, Hollanda dahil olmaz üzere Güney Amerika'da görülmekte.

Kancalı Karınca

Sırtında bulunan kancası tam anlamıyla balk oltasına benzetiliyor. Karınta türleri arasında bulunan ve en tehlikeli karınca olarak nam salmış durumda.

Peygamberdevesi Karidesi

Korkunun rengini dahi ayırt edebilen bu karides türü, "mantis karidesi" olarakta bilinmektedir. Çoğunun boyutu 10 santimetre olsada nadiren 40 santimetreye kadar uzayabiliyorlar. Avlarını yakalamak için ise yumruk atmaları ile tanınıyorlar.

Mavi Papağan Balığı

Masmavi rengi ile pullarının arkadan bir ışık ile yansıtıldığını düşünebilirsiniz. Daha koyu ve açık renkleri bulunuyor. Uzunlukları ise 90 santimetreye kadar erişebilmektedir.

Kel Uakari

Kırmızı suratları ile ilk görünüşte tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran maymun türüdür. Kırmızı suratlı bu maymun cinsi, insanlara en yakın yüz ifadelerini sergilemektedir. Akıllıca işler yapabilirken en gelişmiş maymun türü arasında yer almaktadır.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar