MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Fino Cinsi Köpek Türleri ve Özellikleri

7.02.2022 11:47:10

 Fino cinsi köpekler evde bakılan en popüler köpekler arasında yer alıyor. Çocuklarla çok iyi anlaştıkları bilinen Fino köpekleri kusursuz bir ev hayvanı olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça arkadaş canlısı yapıları var ve oyuncular. Son derece sevimli duruşlarıyla herkesin sevgisini kazanıyorlar.

Bakımına Özen Gösterilmeli                  

Fino cinsi köpeklerin bakımı, üzerinde durulması ve aksatılmaması gereken bir konu. Uzun ve kıvrık tüyleri olan bu köpeklerin tüy bakımı mutlaka yapılmalı. Birden fazla çeşidi bulunan Fino cinsi köpeklerin bakımı cinsine göre değişir. Sahipleriyle gezintiye çıkmaktan oldukça hoşlanırlar.

Fino Köpek Irkı

Pomeranian Fino Köpeği

Pomeranian cinsi köpekler oldukça nazik yapılarıyla bilinir. Evdeki çocuklarla çok iyi anlaşırlar. Genel olarak sevecen bir yapıları olan Pomeranian tek olumsuz özelliği aşırı tüy döküyor oluşları.

Malta Fino Köpeği

Malta fino köpeklerin en dikkat çeken özellikleri oldukça uzun olan tüyleri. Malta fino köpekleri oldukça uzun tüylere sahip olmalarına rağmen çok az tüy dökerler. Arkadaş canlısı bir yapıları vardır. İnsanlarla fiziksel temasta bulunmaktan son derece hoşlanırlar. Çok fazla ilgi beklediğinden meşgul insanların sahiplenmemesi gereken köpeklerdendir. Tüyleri düzenli olarak sıkça taranmalı.

Shih Tzu Fino Köpeği

Shih Tzu cinsi köpekler küçük çocuklarla olan uyumlarıyla bilinir. Ortalama düzeyde tüy dökerler ve derileri kalındır. Derilerinde matlaşma olmaması için düzenli bir şekilde tüy bakımlarının yapılması ve taranmaları gerekir. Ayrıca tımar edilmeli.

Pekinez Fino Köpeği

Pekinez Fino cinsi köpeklerde en çok evde beslenen köpeklerden. Korumacı özellikleriyle dikkat çeken bu köpekler çocuklarla iyi anlaşır. Çok tüy dökmeyen Pekinez Fino cinsi köpeklerin sık sık taranması gerekir.  Oyun oynamaktan çok hoşlanırlar ve bakımları son derece kolaydır.

Papillon Fino Köpeği

Papillon Fino cinsi köpekler en küçük köpek türlerinden ve tüyleri oldukça uzun. Kaliteli bir eğitimle her şeyi kolayca öğrenme potansiyeline sahipler. Kıvrak zekalarıyla dikkat çekerler. Çocuklarla çok iyi anlaşırlar ve uyum sağlarlar. Köpekler arasında koku problemi olmayan bir cinstir. Temiz bir köpek olduğu söylenebilir. Papillon fino köpeklerine düzenli tüy bakımı yapılması gerekir.

Bichon Yorkie Fino Köpeği

Bichon Yorkie fino köpekleri sevimli görünümleriyle bilinir. Çok tatlı görünümleri olan Bichon Yorkie cinsi köpeklerin tüyleri kıvırcık, yüzleri ise basıktır. İyi huylu, uyumlu ve evde kolay bakılacak köpeklerden olan Bichon Yorkie cinsi köpekler eğitime oldukça açıktır. Kendilerine verilen eğitimleri hemen kavrarlar. Bulundukları ortama en kolay adapte olabilen köpeklerden olan Bichon Yorkie fino köpekleri düzenli bakımla göz alıcı bir köpek olarak dikkat çekerler.

 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar