MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Felçli kedi Pamuk, Hülya öğretmen ile hayata tutundu

25.07.2019 14:26:53

Ordu'da bir arabanın çarpması sonucunda belden aşağısı tutmayan ve arka ayaklarını kullanamayan sokak kedisi, öğretmen Hülya Ağar'ın merhameti ile beraber hayata tutundu.

Anadolu Ajansı'ndan Hayati Akçay'ın haberine göre, Ordu'da bir otomobilin çarpması sonucu felç kalan ve arka ayaklarını bundan sonra kullanamayacak olan sokak kedisi, öğretmen Hülya Ağar'ın merhameti ve şefkati ile hayata tutundu. 

Ordu'nun Perşembe ilçesine bağlı Hamidiye Mahallesi'nde yaşayan Boztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğretmen olan Hülya Ağar, geçen sene bir aracın sokak kedisine çarptığını farketti. Yaralı kediyi derhal ilçedeki veterinere götüren Hülya Ağar, masum kedinin tedavisini üstlendi.

Sonrasında ise kedinin arka ayaklarını ve belden aşağısını kullanamayacağını öğrenen Ağar, masum kediyi evine getirerek tüm bakımını üstlendi.

Ağar, her gün kedinin altını bezlemeyi ve karnını doyurmayı asla ihmal etmiyor. Kediye adeta bebek gibi bakıyor. Pamuk ismini verdiği kedisinin düzenli olarak aşılarını da ihmal etmiyor.

"Veteriner uyutma önerisinde bulundu ancak buna izin vermedim."

Öğretmen Hülya Ağar, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, aracın çarptığı kediyi derhal veterinere götürdüğünü söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: "Kedinin tedavisini yaptırdığını ancak belden aşağısını ve arka bacaklarını kullanamadığı için veterinerin hayvanı uyutma önerisinde bulunduğunu anlatan Ağar, "Ancak ben buna izin vermeyerek kediyi kendi evime getirdim. Kedinin yaklaşık bir yıldan beri bakımını yapıyorum." dedi.

Pamuk'un tuvalet ihtiyacını ise zorlukla giderdiğini anlatan öğretmen, kediyi çocuk bezi ile bezlediğini ve her gün düzenli olarak banyosunu yaptırdığını aktardı. 

"Kediye aynen çocuk gibi bakıyoruz." diyen öğretmen Ağar, Pamuk'un yerde sürünerek hareket etmeye çalıştığını gördükçe bu duruma çok üzüldüğünü vurguladı ve hayvanseverlerden yürüteç talebinde bulundu.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar