MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

En Renkli 8 Papağan Türü Hakkında Bilgiler

16.06.2021 10:55:26

Birçok insan için onları kuş sahiplenmeye çeken ilk şey bir papağanın rengarenk tüyleridir. Kırmızı, yeşil, mavi veya mor bir arkadaş arıyorsanız, kuşlar bol çeşitlilik sunar. Ancak bir kişinin evlat edinmeden önce göz önünde bulundurması gereken tek özellik parlak renkli tüyler değildir. Bu papağanlar, özel bir bakıcıya ihtiyaç duyan zeki, sosyal, aktif ve gürültülü hayvanlardır. Tüylü bir arkadaşa hazırsanız, işte en renkli sekiz papağan türü.

Eklektus Papağanı

Eklektus, cinsel olarak dimorfik birkaç papağan türünden biridir, yani erkek ve dişilerin farklı görünümleri vardır. Erkek kuşlar kırmızı ve mavi vurgularla canlı yeşil bir renk sergilerken, dişi kuşlar kırmızı ve mor tüylere sahiptir. Bu kuşlar genellikle arkadaş canlısı ve uysaldır, ancak onları düzenli bir günlük rutinde tutabilen bir bakıcıya ihtiyaç duyarlar.

Güneş Conure Papağanı

Güneş conure neredeyse tüm gökkuşağı renklerine sahiptir. Bu büyüleyici kuşların başlarında, göğüslerinde ve kanatlarında kırmızı, sarı ve turuncu renkler bulunur. Bu renkler, kuyruk ve kanatlarında yeşil ve mavi ile dengelenmiştir. Güneş conures genellikle parlak renkli oldukları kadar gürültülüdür. Çağrıları kilometrelerce öteden duyulabilir ve ruh hallerini ifade etmek için ses çıkarmaktan çekinmezler.

Kırmızı Macera Papağanı

Kırmızı macera, kırmızı, sarı ve mavi tüyleri olan güzel papağanlardır. Güzellikleri evcil bir papağan arayan biri için çok çekici gelebilir, ancak dikkat çekici görünümlerinden daha fazlasını düşünmek önemlidir. Bunlar, egzersiz için bolca dikkat ve alan gerektiren büyük kuşlardır. Bakıcılarından çok şey talep eden gürültülü, dağınık ve huysuz evcil hayvanlar olabilirler.

Mavi-Altın Amerika Papağanı

Adından da anlaşılacağı gibi, mavi ve altın renkli Amerika papağanları vücutlarının çoğunda parlak mavi ve sarı tüyler gösterir. Bu kuşlar zeki ve girişken olma eğilimindedir ve ilgi odağı olmayı severler. Ancak egzersiz yapmak için geniş bir alana ihtiyaçları vardır ve bazı kulak delici seslendirmelere eğilimlidirler.

Leylak Taçlı Amazon Papağanı

Çoğu Amazon papağanı gibi, leylak taçlı Amazonların da tüylerinin çoğu yeşildir ve başlarının üstünde derin bir leylak vardır. Bu kuşlar genellikle meraklı ve hareketlidir ve bol miktarda zihinsel ve fiziksel egzersize ihtiyaç duyarlar. Bakıcılarıyla güçlü bağlar kurma eğilimindedirler ve günde birkaç saat sosyalleşmeyi tercih ederler.

Sümbül Amerika Papağanı

Sümbül papağanları en parlak renkli papağanlardan biri olmasının yanı sıra en büyük papağan türüdür. Aynı zamanda en nazik ve sevecen kuşlar arasındadırlar. Ancak, herkes için ideal bir evcil hayvan değiller. Sümbül Amerika papağanı çok hassas olmakla ünlüdür. Gelişmek için sakin bir ortama ve günde birkaç saat sosyalleşmeye ihtiyaçları vardır.

Gül Göğüslü Kakadu Papağanı

Gül göğüslü kakadular, büyüleyici kişilikleri olan pembe, gri ve beyaz kuşlardır. Renkleri diğer papağanlardan daha yumuşaktır, ancak benzersiz olmaları onları oldukça çekici kılmaktadır. Çoğu kakadular gibi, bu kuşlar da çok sevecen ve hassastır. Kuşlarıyla etkileşim kurmak için çok zaman harcayan sakin, sabırlı bakıcılara ihtiyaçları vardır.

Yeşil Kanatlı Amerika Papağanı

Çoğunlukla kırmızı bir gövdeye sahip olan yeşil kanatlı Amerika papağanı, kanatlarının arkasında parlak yeşil ve mavi çizgiler barındırır. Genellikle sakin tavırları nedeniyle Amerika papağanı ailesinin "nazik devleri" olarak kabul edilirler. Bununla birlikte, insanlardan ilgi görmek konusunda takıntılı olmasalar da çok kararlı olabilirler.

 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar