MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Danua Cinsi Köpek Bilgileri ve Kişilik Özellikleri

21.05.2021 10:11:50

Büyüklüklerine rağmen, Büyük Danimarkalılar nazik devler olarak kabul edilir, orta derecede eğlenceli ve çocuklarla iyi anlaşırlar. Bununla birlikte, bir hayvan sahibi, masraflı olabilecek alan ve beslenmeye ilişkin olarak köpeğin büyük bedenininin tüketeceği mamayı karşılamaya istekli olmalıdır.

Kişilik:

Büyük Danimarkalılar nazik devler olarak kabul edilir. Orta derecede eğlenceli, sevecen ve çocuklara karşı iyidirler. Evlerini korumayı görev edinirler. Büyük Danimarkalılar, özellikle farklı hayvanlar ile birlikte büyütülürse, diğer hayvanlarla iyi geçinir, ancak cinsteki bazı köpekler tanımadıkları köpeklere karşı agresif olabilir. Büyük Danimarkalıların eğitilmesi kolay kabul edilir, ancak bazı Danua meraklıları, bireylerin inatçı öğrenenler olabileceğini söylüyor.

Birlikte Yaşamak:

Danua isteyen herkes, bu köpeğin büyük bedenine uyum sağlamaya istekli olmalıdır. Bir Danua, küçük bir köpekten çok daha fazla yiyecek tüketecektir, bu nedenle bir Danua için beslenme, küçük bir Chihuahua'dan çok daha pahalıya mal olacaktır.

Bir Danua, özellikle gençken hareket etmek ve egzersiz yapmak için yeterli alana sahip olmalıdır. Şehirde bir Danua beslemek isteyen herkes, köpeği uzun, günlük yürüyüşlere çıkarmaya hazır olmalıdır.

Büyük Danimarkalılar, tamamen büyüdüklerinde idare edilebilir olduklarından emin olmak için itaat eğitimi almalıdır.

Gaz birikmesini ve midenin olası bükülmesini içeren şişkinlik olarak bilinen bir durum, Danua gibi dev bir köpek için gerçek bir olasılıktır. Bu potansiyel olarak yaşamı tehdit eden sorunu önlemek için, büyük bir öğün yerine günde iki veya üç küçük öğün ile besleyin ve köpeği yemekten sonra en az bir saat dinlenmeye teşvik edin.

Tarih:

Köpeklerin Apollo olarak da bilinen Danua, dev bir cinstir. Danimarkalı, Danimarkalı değil, Alman kökenlidir. Cinsin 400 yıldan fazla bir süredir var olduğu düşünülmektedir. Büyük Danimarkalılar, Alman soyluları tarafından taşra mülklerini korumak ve yaban domuzu avlamak için yetiştirilen mastiff benzeri köpeklerden gelir.

18. yüzyılda Büyük Danimarkalılar, mülklerin ve arabaların prestijli koruyucularıydı. Diğer birkaç köpek bir yaban domuzu düşürebildiğinden, spor için üst sınıflar arasında da popülerdi.

Bugün bildiklerimize daha çok benzeyen Büyük Danimarkalılar 1800'lerde tanınmaya başladı. 1880'de Almanlar "Danua" adını yasakladı ve cinsi Alman mastiff anlamına gelen "Deutsche Dogge" olarak adlandırdı; ancak, cins İngilizce konuşulan ülkelerde Great Dane olarak adlandırılmaya devam etmektedir.

Bu köpekler öncelikle aile hayvanlarıdır ve büyüklüklerine rağmen onları soygunculara karşı korumaya yardımcı olan şehir sakinleri arasında popüler hale gelmiştir.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar