MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Cane Corso Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

5.09.2022 13:25:42

Cane Corso cinsi köpek dostlarımız onlara bakan kişilere son derece uysak ve çocuklar ile çok iyi anlaşan bir ırktır. Sakin ve sosyal olan bir cinso lması sebebi ile sosyalleştirme eğitimi alması gerekebilir. Cane Corso cinsi köpek dostlarımız kötü bir şekilde eğitilirse gerçekten çok agresif olabilirler. Onların eğitimine çok dikkat etmemiz gerekir. Hatta çevresindeki tüm canlıları tehdit olarak algılayabilirler. Cane Corso cinsi köpek dostlarımızı yönetemeyecek kişilerin Cane Corso cinsi köpek dostlarımızı sahiplenmemesi önemlidir. Ayrıca bu ırk son derece zekidir. Cane Corso cinsi köpek dostlarımızın otoriter bir doğası vardır. Sağlam bir liderlik göstererek birleştirildiği zaman hane halkına hakim olmak isteyecektir. Hatta bu konu ile ilgili sizi sürekli test edebilir. Yavru iken sahiplendiğiniz Cane Corso cinsi köpek dostlarımıza yumuşak kurallarınızı öğretmeniz gerekir. Bu kurallara elbette tüm hane halkının uyması gerektiğini de unutmamalısınız. Cane Corso cinsi köpek dostlarımız ödüllendirilmeden önce "otur, kalk, dur" gibi komutları da öğretebilirsiniz. Cane Corso cinsi köpek dostlarımız oldukça zeki olduğu için bunları kolayca anlayacaktır. Ayrıca evde baskın karakter oluşturmaktan son derece mutluluk duyar erken yaşta eğitime başlamalısınız.

Cane Corso Cinsi Köpek Karakter Özellikleri

Eğitilmediği süre boyunca tüm aile bireyleri üzerinde otoriterliğini korumak isteyecektir. Cane Corso cinsi köpek dostlarımız zekiliği sayesinde hızlı bir şekilde eğitilmektedir. Ayrıca, Cane Corso cinsi köpekler itaat eğitiminde de son derece başarılıdır. Yurtdışında bazı polis teşkilatları Cane Corso cinsi köpekleri kullanmaktadır. Kendinize eğitim konusunda güveniyor iseniz Cane Corso cinsi köpek dostlarımıza bazı komutları öğretebilirsiniz. Ama unutmayın ki her canlı gibi başarılı hareket sonucu Cane Corso cinsi de ödüllendirilmeyi çok sevmektedir.

Cane Corso Cinsi Köpek Beslenmesi

Cane Corso cinsi köpek dostlarımızı en iyi mamalar ile beslemelisiniz. Önerilen kuru mama miktarını veteriner hekiminiz size anlatacaktır. Yetişkin bir köpek dostumuzun ne kadar mama tüketeceği ile ilgili durum yaşına, boyutuna, metabolizma çalışmasına ve vücut yapısına göre değişmektedir. Bunun yanında elbette günlük aktivitesi de çok önemlidir. Yemeklerini ölçere günde iki kez olacak şekilde verebilirsiniz. 

Ayak tırnaklarını ayda iki kez kesmelisiniz kaşıntı sırasında cildine zarar gelebilir. Cane Corso cinsi köpek dostlarımızın da tırnaklarının içerisinde kan damarı vardır. Çok fazla keserseniz kanamaya sebebiyet verirsiniz. Lütfen bu konuları işin uzmanına bırakın. Kulaklarında da haftalık olarak enfeksiyon olup olmadığına ve kızarıklığına bakabilirsiniz. 

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar