MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Andrew Marttila'nın Yeni Kitabı Cats on Catnip ile Kedilerin Çılgın Dünyası

20.07.2019 17:42:36

KEDİ FOTOĞRAFÇISI ANDREW MARTTİLA CATS ON CATNIP KİTABINDA KEDİLERİN ÇILGIN FOTOĞRAFLARINI YAYINLADI

Marttila, kedilere karşı alerjik olduğu halde kız arkadaşı ve üç kedisiyle birlikte San Diego'da yaşayan bir kedi fotoğrafçısı. Mesleğine eğlencesine kedilerin fotoğraflarını çekerek başlamış. Sosyal medya aracılığıyla kedilerin fotoğraflarını binlerce kedi severle buluşturan Marttila, son zamanlarda çektiği fotoğrafları derlediği bir kitap çıkardı.

Bizler kedileri genelde zarif, sofistike canlılar olarak tanırız. Ancak Marttila, çektiği, bu düşüncelerimize karşı çıkan fotoğrafları, yeni kitabı Cats on Catnip'te yayınladı.

Marttila, HuffPost'a verdiği röportajda "Kedime ilk ne zaman kedi nanesi verdiğimi hatırlamıyorum ama gördüğüm her şeyi kare kare hatırlamak isterdim. Fotoğrafçılığım ilerlediği an, bu vahşi anları nasıl yakalayacağımı öğrendim." diyor.

Eski ev arkadaşının kedisinin kedi nanesi kullandığını gördüğü zaman, bu aşırı mutlu kedilerin fotoğraflarından bir seri oluşturma fikri aklına gelmiş. "Eski ev arkadaşımın kedisi buna bayılıyordu." diyor. "Ne zaman ona kedi nanesi versek, bır sonraki çağrımın bir şeytan çıkarıcıya olacağını düşünüyordum."

Kediler, kedi nanesi aldıkları zaman deli gibi davranıyorlar, bu da Marttila'nın fotoğraflamayı en sevdiği anlardan biri. Daha sonra çektiği bu fotoğraflardan çok hoş bir kitap ortaya çıkacağını düşünmüş. Kedilerin %70-%80'i bu bitkiye çok yoğun tepki veriyor. Marttila'da cast için ülkenin dört bir yanına bildiri dağıtmış ve bu önemli tüylüleri fotoğraflamak için yollara düşmüş. 

Altı ay süren uzun bir rotadan sonra 100'ün üstünde kediye, bir yığın kedi dostu kedi nanesi vermiş ve onları bitkilerin üstünde delirirken fotoğraflamış. Her çekimden sonra dört beş fıçı farklı türde kedi nanesi tedarik etmiş. 

Marttila "Bir çok kedi sahibi kedilerine bu bitkiyi nasıl vereceğini bilmiyor. Kediler onlara bir tutam vermenizi istemiyorlar, tüm bedenlerini kaplayıp içinde yuvarlanmak istiyorlar. Ben de vücutları sanki bir zırhmış gibi bu bitkiyle kaplanmış halde, çok eğlenceli kedi fotoğrafları çektim." diyor.

İşte o kedilerden bazıları:

Banjo

 

Coco

 

Grendel

 

Piper

 

Shoyu

 

Haroun

 

Sasha

 

Minerva

 

Edgar

 

 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar