MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

8 Madde ile Kedilerin Sağlığa Faydaları

20.11.2019 10:15:28

Sağı solu belli olmayan kedi dostlarımız kimi zaman anlamadığınız bir sebepten suratınızın ortasına bir pati atabilirken kimi zaman da saatlerce kucağınızdan inmez. Bir kedi hayatınıza girdikten sonra sizlere yaşattığı eğlenceli, komik tavırları kesinlikle olumsuz nitelendirilecek kısımları bastırır. Yalnızlığınızı unutturacak bu ev arkadaşları ile ruh halimize ve sağlığımıza bizler gün içinde dikkat etmesek bile, nasıl etki etmeye başladıklarına göz atalım.

 

Kediler Stres Azaltmaya Birebirdir

Kimin stresini kimin azalttığı çok açık olsa da kedi sahiplerinin kalp krizi geçirme seviyesi, kedi sahibi olmayan insanlara göre daha yüksek. Az stres, az kalp krizi riski, az hastalık. Kediler üzerinizdeki stresi diğer hayvanlara göre daha hızlı alma etkisine sahiptir.

Kadınların, Kedi Sahibi Erkekleri Daha İlgi Çekici Bulması

Kedi sahibi erkekler, kadınlara daha güvenilir ve ilgi çekici olması bu erkeklerin daha kibar ve şefkat dolu olduğunun düşünülmesi olmalı.

Yastığım ve Kedim

Yapılan anketler neticesinde her 2 kişiden birisi yatağını kedisiyle paylaştığında daha derin ve sağlıklı uyku çektiğini söylemiş.

Sıkıntılı Durumları Hissederler

Depresif ve kötü hissettiğiniz durumlarda size daha çok sokulular. Belki de daha önce yapmadığı ilginç hareketlerle ilgi çekmeye çalışabilirler. 6. Hisleri çok kuvvetleri kedi sahibi insanlar, mutsuzluklarıyla daha rahat başa çıkabiliyorlar.

Alerjilere Karşı Bağışıklıkları Güçlendirme Yetenekleri

Ortaya çıkarılan veriler neticesinde, kedi ile büyüyen ve yaşayan çocukların, alerjik reaksiyonlara karşı, bünyeleri güçleniyor ve dayanıklılık eşikleri yükseliyormuş. Uzman hekimler tarafından, gerekli test ve kontrolleri yapmak ve işimizi şansa da bırakmamak gerekiyor.

Komikli Videolar

Hiç kedi sahibi olmasak, kedileri sokaktan sokağa sevebilsek bile elimizin altında milyonlarca kedi videosu mevcut. Dünyanın her yerinde çeşit çeşit, farklı karakterde kedilerin değişik ve ilginç hareketlerini izlemek bile insanın üzerindeki negatif enerjiyi almaya yetiyor.

Kedi Mırlamasının İyileştirici Gücü

Kedi sahibi kişilerde oluşan mutluluk ve pozitif hisler, bilimsel olarak araştırılmış ve verilerle birlikte paylaşılmış. Kedi mırlamasının 20-50Hz arası olduğunu söylenmekle beraber, kas ve kemik hastalıklarının iyileşmesinde olumlu etkileri var. İnsan beyni düşük frekanslı seslerde sakinleşip, deşarj olmakta olup, kedi mırlaması anne karnını hatırlattığı için, huzur verici etkiye sahiptir.

Çevre ve Hayvan Sevgisi Aşılama

Kedilerle iç içe olan kedi sahipleri artık sokaktaki diğer canlılara, çiçeğe, böceğe ve doğada bulunan her canlıya daha bilinçli yaklaşıyor.

 

Bu konu hakkındaki videomuz 

 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar