MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

'Mamalarda yüzde 18 KDV kaldırılsın'

4.12.2021 12:55:41

Köpek ve kedi dostlarımızın mamalarına son dönemde zam yapılmasının arkasından yüzde 18 KDV tepki topluyor. Mamaların lüks değil temel ihtiyaç olduğunu savunan hayvanseverler, yüzde 18'lik KDV'nin kaldırılması için sosyal medyada kampaya yürütüyor. Biz de bu kampanyayı destekliyoruz.

Kedi ve köpek mamalarına yapılan zamlar bir yana dursun, ihtiyaçların lük tüketim olarak kabul edilmesi sebebi ile yüzde 18 KDV oranı uygulaması insanları oldukça mutsuz ediyor. Ülkemizin duyarlı vatandaşları, sosyal medyada 'Mamadaki yüzde 18 KDV kaldırılsın' kampanyası başlatmış durumda.

Kampanyaya en son destek veren isim ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. Sosyal medya platformu olan Instagram üzerinden sokakta mama yiyen masum bir kedinin fotoğrafını paylaşan İBB başkanı İmamoğlu, paylaşımına 'mamadaki %18 kdv kaldırılsın' notunu düştü ve bu değerli kampanyaya destek verdi.

Tepkiler Artıyor

Hayvan mamalarına son dönemde gelen zamlar hayvan besleyen kişileri zorlarken, yüksek KDV oranı tepkileri ise gittikçe artıyor. 

Özellikle sosyal medya üzerinden bu çağrıyı yapan kişiler, mamaların lüks tüketim olmadığını vurgulayarak temel ihtiyaç olduğunun altını çiziyor.

Ayrıca, sokaklarda hayvan besleyen kişiler bu konuda zorluklar yaşadıklarını belirtti. Yüzlerce kişi ise 'fahiş fiyat' artışına karşı denetim talep ediyor.

Lük olmayıp temel ihtiyaç olan evcil hayvan mamaları, bir hafta içerisinde tamı tamına üç kere zamlandı. Zamlı mamaların lüks tüketim sayılması en çok tepki görenler arasında.

Ayrıca, sosyal medya paylaşımlarına imza kampanyası da eklenmiş durumda. 50 bin imza hedefi ile başlanan kampanyaya geçtiğimiz iki gün boyunca tamı tamına 35 bin kişi destek vermiş durumda. Bizler de bu durumdan oldukça muzdarip olduğumuzu bilmenizi isteriz. Sokakta yaşayan binlerce dostumuz için bu mamaların lüks tüketim olmadığını biliyoruz. Bu konuda devlet yetkililerinden bir an önce aksiyon almasını bekliyoruz. Mihav.com ve mihavmarket.com olarak kampanyaya destek veriyoruz. Ayrıca aşağıdaki alana change.org kampanyasını da sizler için bırakmış olacağız. Bu kampanya sayesinde ve tüm hayvanseverlerin desteği ile başarıya ulaşmayı umuyoruz.

https://www.change.org/p/mama-l%C3%BCks-de%C4%9Fil-ihtiya%C3%A7t%C4%B1r-kedi-ve-k%C3%B6pek-mamalar%C4%B1ndaki-18-kdv-kald%C4%B1r%C4%B1ls%C4%B1n-mamadakikdvkalks%C4%B1n-tcbestepe

Yukarıdaki linkte tıkladıktan sonra sağ tarafta bulunan kırmızı buton sayesinde kampanyayı hızlıca imzalayıp sokaktaki can dostlarımıza destek olabilirsiniz.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar