MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

'Hayvan Üretimevi'ne Baskın; 21 Hayvana El Koyuldu

2.08.2021 10:01:01

Ankara'da veteriner kliniğinde çalışan Yunus Emre Ç.'nin (25) çoğaltmak ve satmak için evde kötü şartlarda baktığı 10 kedi, 9 köpek ve 2 ördeğe Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerince el koyuldu. Yunus Emre Ç.'ye, hayvan bakım ve refahına uygun olmayan şartlar nedeniyle para cezası kesildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekipleri, veteriner kliniği çalışanı Yunus Emre Ç.'ye ait, Sincan ilçesi Mareşal Çakmak Mahallesi'nde bulunan 4 katlı apartmanın zemin katındaki eve belediye ekipleriyle baskın düzenledi.

Evde 2 ördek, 10 kedi ve 9 köpek tespit edildi. Hayvanların, evde kafeslerin içinde kötü koşullarda tutulduğu, bakımsızlık nedeniyle bitkin olduğu belirlendi. Yavru ördeğin ise bakımsızlıktan öldüğü belirlendi.

Ayrıca yeni doğum yapan 'Boksör' ırkı köpeğin de yine aç kaldığı için zayıf düştüğü ve bitkin olduğu tespit edildi.

'SATMIYORUM, KENDİM İÇİN BESLİYORUM'

Ekipler, hayvanlara el koymak için işlem başlatınca Yunus Emre Ç., tepki gösterdi. Kendisini savunan Yunus Emre Ç., "Bu köpek bana geldiği zaman hamileydi. Kediler de hamileydi. Ördeklere bakıyorum, ölmüş orada.

Ben bu hayvanları kesinlikle satmıyorum. Kendim için besliyorum onları. Ayrıca tanıdıklarıma dağıtıyorum. Köpek yeni doğum yaptığı için o hale geldi. Tedavilerine başlayacaktım" dedi.

Tartışmaların ardından el koyulan hayvanlar, belediye barınağına götürülerek, teslim edildi. Yunus Emre Ç.'ye ise hayvan bakım ve refahına uygun olmayan şartlar nedeniyle para cezası yazılarak, işlem yapıldı.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar