MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Boston Terrier Cinsi Köpek Özellikleri Neler? Sahiplenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

15.01.2022 11:13:18

 Boston Terrier cinsi köpeklerin özellikleri nelerdir? Bu cins köpekleri sahiplenmeden önce nelere dikkat etmelisiniz. Boston Terrier’lar nasıl bakılır? Bu yazımızda bunlara göz atacağız.

 Boston terrier cinsi köpek, küçük ırka ait bir köpektir. Kökeninin Kuzey Amerika’dan geldiği söylenen boston terrier ilk zamanlar dövüştürülüyormuş. Günümüzde bu durum değişti ve artık en çok sahiplenilen köpekler arasına girmeyi başardılar. Boston terrier cinsi köpek ortalama 13-15 sene kadar yaşar.  Yetişkin bir köpeğin kilosu 4-11 kilogramdır. Boston terrier cinsi köpeğin erkeği dişileriyle kıyaslandığında biraz daha kiloludur. Yetişkinliğe erişmiş bir boston terrier cinsi köpeğin boyu 38-43 santimetredir.  Bu cins köpekler genel olarak siyah, kahverengi, kırmızı, beyaz, ten rengi ve gri olur.

Zekidir, Kolayca Eğitilebilir

 Boston terrier cinsi köpekler son derece uyumludur. Bulunduğu ortama çok kolayca adapte olabilen Boston Terrier apartman daireleri için idealdir. Zekilikleriyle sevimlilikleriyle bilinen bu köpekler kendilerine verilen eğitimi hemen kavrar. Boston terrierler oldukça insan canlısıdır ve sahiplerine oldukça bağlı olurlar. Naif yapılı olan Boston Terrier’ler oldukça uysal ve usludur.Geçmiş zamanlarda dövüştürülüyor olsalarda saldırgan değillerdir. Bebeklik dönemlerinden itibaren bir çocukla birlikte büyürlerse ilişkileri gayet güçlü olabilir. Bu zamana kadar insanlara yada çocuklara zarar verecek hiçbir davranışta bulunmamışlardır. Çok çabuk eğitildiklerinden kurallara uyum sağlamakta güçlük çekmezler. En çok ilgi çeken özellikleri ise bütün evcil hayvanlarla ve kedilerle oldukça iyi anlaşmaları.

Boston Terrier Cinsi Köpek Nasıl Bakılır?

 Boston terrier cinsi köpeklerin bakımları oldukça basittir. Kısa tüylere sahip olduklarından pek fazla tüy dökmezler. Bu yüzden haftada bir defa köpek tarağıyla taranmaları yeterlidir. Boston Terrier cinsi köpek bakımı kolay olsa da dikkat edilmesi gereken asıl konu beslenmesidir. Köpeğinizin sağlıklı  olmasını ve uzun yaşamasını istiyorsanız ona yeterli gelecek kadar protein, vitamin, ve mineral desteği almaları gerekmektedir. Bu açıdan zengin köpek mamalarıyla beslenmeleri iyi olur. Oyunlara oldukça düşkün olduklarından ona bolca oyuncak almanız gerekebilir. Onunla sıkça aktivitelerde bulunmalı ve birlikte bol bol vakit geçirmelisiniz. Oldukça hareketli bir yapıya sahip olan Boston terrier’ların kulaklarına cisim kaçıp kaçmadığı kontrol edilmelidir. Bütün evcil hayvanlar gibi onlarda düzenli olarak veteriner kontrollerine götürülmeli ve aşıları tamamlanmalıdır.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar