MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Yavrudan Yetişkine Tüm Patili Dostlarımz için 10 Mama Önerileri 2021

9.03.2021 11:13:37

Evcil ya da sokak köpeği dostlarımızın anne sütünden kesildikleri dönemden itibaren kuru mamaya geçiş yapmaları ve günlük beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak besin değerlerine sahip kuru mamaya başlamaları oldukça önemlidir.

Mama seçiminde içerdiği besin değerleri kadar, son kullanma tarihi, köpeğimize uygunluğu ve haliyle de bütçemizi göz önüne almamız önemlidir. Bilindiği üzere köpek kuru maması seçiminde yavru ya da yetişkinliğin önemli bir kriter olarak göz önüne alınması kadar köpeğin ırkının bulunduğu boyut kategorisi de özellikle mamaların tanelerinin onların rahat yiyebileceği formda olabilmesi açısından bilmeniz gereken bir diğer konudur. Her bütçeye uygun ve internet üzerinden en fazla satılan mama listemize gelin göz atalım!

Not: Listemiz ucuz mamalardan pahalıya doğru listelenmiştir.

1- Jungle Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması 15 Kg

Ürüne gitmek için tıklayın

Genelde sokaktaki dostlarımız için tercih edilen bu mamanın yenilebilir seviyesinin yüksek olması kadar oldukça da doyurucudur. Belki çok kaliteli ve yüksek köpek mamalarının içeriği kadar zengin olmasa da uygun fiyatıyla aynı kategorideki birçok mamadan üstün yanları bulunmakta olup, birçok sokak köpeğinin belki de yaşama tutunmasında rol oynuyor.

2-Trendline Adult Biftekli Yetişkin Köpek Maması 15 Kg

Ürüne gitmek için tıklayın

En çok satan listesinde uygun fiyatıyla dikkat çeken bu mama, uygun fiyatıyla tam bir fiyat/performans maması! Biftek eti aroması ve proteiniyle oldukça lezzetli olan bu mamayı da sokak hayvanları için alternatifler listenize alabilirsiniz.

3-Econature Kuzulu Yetişkin Köpek Maması 15 kg

Ürüne gitmek için tıklayın

Alternatif yavru köpek maması için tıklayın

Yetişkin ırk köpeklerin günlük besin ihtiyaçlarına cevap verebilecek orta kalite içeriğe sahip bir mamadır. Sokak dostlarımızda olduğu gibi evcil dostlarımızda da kullanabileceğimiz uygun fiyatlı mama kategorisi içerisinde önerilebilir.

4- Lavital Maxi Puppy Kuzu Etli Yavru Köpek Maması 12 Kg

Ürüne gitmek için tıklayın

Alternatif yetişkin köpek maması için tıklayın

2. Aylıktan 15 aya kadar yavru köpekler için kullanıma uygun bir mamadır. Yavru köpeklerin sağlıklı gelişimleri ve büyümeleri açısından bu tip besin değerleri yüksek mamalara yönelmeniz oldukça önemlidir. Kuzu proteini içermesi yavru köpeklerin kuru mamaya geçişlerinde daha hevesli olmalarına ekstra yardımcı olacaktır.

5- Reflex Puppy Kuzu Etli & Pirinçli Yavru Köpek Maması 15 Kg

Ürüne gitmek için tıklayın

Alternatif yetişkin köpek maması için tıklayın

Özellikler yavru köpeklerin gelişimi kadar tüy ve deri sağlığını da göz önüne alarak yararlı yağ asitlerini içeriğinde bulunduran bu mamanın alternatif olarak yetişkin köpek olanının da alternatif linkini aşağıya bırakıyoruz.

6- ProChoice Proderma HypoAllergenic Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması 18 Kg

Ürüne gitmek için tıklayın

Yaşını doldurmuş ve yetişkinliğe adım atmış tüm ırk köpekler için uygun bir mama olup fiyat/performans olarak içeriğiyle oldukça tatmin edici bir kuru köpek mamadır. Hipoalerjenik olması ise hassas köpek dostlarımız için uygun bir alternatif olarak göze çarpmaktadır.

7- Felicia Somonlu Yetişkin Köpek Maması 15 KG

Ürüne gitmek için tıklayın

Alternatif olarak diğer Felicia köpek mamaları için tıklayın

Köpek dostlarımızın daha sağlıklı yaşayabilmeleri ve tahıl oranı düşürülerek doğam yaşam şartlarına benzer şekilde beslenmelerine yardımcı bu mama önerisinde yüksek protein oranı göze çarpmaktadır. Ayrıca hipoalerjenik olmasının yanında alerjik reaksiyonlara neden olabilecek kimyasallar ve GDO içermemektedir.

8- Purina Dog Chow Adult Kuzulu Yetişkin Köpek Maması 14 Kg

Ürüne gitmek için tıklayın

Alternatif yavru köpek maması için tıklayın

Pro plan markasının alt markası olarak uygun fiyatlı ürünler sunulan Dog Chow mamasında tam ve dengeli beslenme sunulmaktadır. İçerik olarak kuzu eti proteini bulunmakta olup dengelenmiş tahıl içeriği sayesinde besleyiciliği ve yenme oranı fazlasıyla yüksektir.

9- Advance Sensitive Kuzu Etli & Pirinçli Orta/Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması 12 Kg

Ürüne gitmek için tıklayın

İçerdiği özel formül sayesinde cilt ve tüy sağlığı kadar sindirim sisteminin düzenlenmesine de yardımcı olur. Dünyaca ünlü bir marka olmasının yanında içeriği ve besleyiciliği sayesinde evcil dostlarımızın doğal savunmasının güçlenmesinde ve sağlığını korumasında oldukça etkilidir. Üst segment bir mama olması nedeniyle fiyatının biraz yüksek olması da bunu da kanıtlar niteliktedir.

10- Hill's Adult Large Breed Kuzu Pirinç Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması 14 Kg

Ürüne gitmek için tıklayın

Alternatif olarak diğer Hill's köpek mamaları için tıklayın

Gelişim ve yetişkinlik evrelerinde ihtiyaçlarını uygun içerikleriyle bilinen ve birçok hayvan sahibi tarafından tercih edilen Hill's markasının ayrıca eklem ve deri sağlığını koruduğunu hatırlatmak isteriz.

 

 

 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar