MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Yavru Köpekleri Eğitirken Bilmeniz Gereken En Önemli 3 Konu

18.08.2023 00:03:35

Bugün sizler için hazırladığımız içeriğin konusu "yavru köpeğimi nasıl eğitirim?" sorusuna yanıt verecek. Hayatımızı son derece güzelleştiren bir yavru öpek sahiplenmeye karar verdiyseniz çok doğru bir yoldasınız. Yavru köpek dostunuzu sahiplendikten sonra eve döndüğünüz vakit artık onların hayatları eskisi gibi olmayacak. Büyük bir sevgi pıtırcığı haline dönüşecek olan yavru köpeğinizin yanında ek olarak büyük sorumluluklar da sizi bekleyecek. Eğer konu yavru köpek dostlarımız ise onların sağlıklı ve en iyi şekilde beslenmesi adına mükemmel şekilde çaba gösteririz. Bunun yanında da eğitimleri son derece önemlidir. Eğitim sürecinde minik dostlarımızın konforunu hızlı bir şekilde artırabilecek seçimler yapmalısınız. Yavru köpek dostlarımız ortalama olarak iki ila üç aylık olduğu takdirde annelerinden ayrılmaktadır. Bu süreç sanılanın tam aksine eğitim verilmesi gereken bir dönemdir. Yavru köpek dostlarımıza eve geldiğinden itibaren detaylı bir eğitim olmasa da kaba taslak bir eğitimin ilk adımlarına başlamalısınız. İşte bu sayede ilk adımlarının atılmış olduğu evre dönemi boyunca onların eğitim almasını sağlayabilirsiniz. Lider olarak sizi tanıması ve dengeli psikoloji çok önemli olacaktır.

En Önemli Konu: Sosyalleştirin

Söz konusu yavru köpek dostlarımız olduğunda onlara öğretecek ve birçok şeye alıştıracak çok durum vardır. Hızlı bir şekilde büyümüş olduğu dönem boyunca ilk önceliğiniz onların sosyalleşmesi olmalıdır. Veteriner hekiminizin tavsiyesi ile karma aşıları da bittiği takdirde güven içerisinde dışarı çıktığınız andan itibaren yeni kişilerle tanışıyor olması, farklı evcil hayvanlarla iletişim kurması ve farklı seslere maruz kalması gibi birçok örneklendirecek konu dahilinde onları sosyalleştirebilirsiniz. Bu onlar için çok büyük bir avantaj olacaktır.

Her Zaman Dikkat: Isırmayı Önlemelisiniz

Yavruluk dönemleri boyunca köpek dostlarımıza öğretilmesi gereken en önemli konu ısırma şiddetini ayarlaması olacaktır. Anneleri ya da kardeşleri ile oyun oynarken birbirini ısırmaları sebebi ile sizlerle oyun oynarken ısırma şiddetini ayarlamasına dikkat etmelisiniz. Kemirebileceği ya da ısırabileceği köpek oyuncaklarından bu konuda yardım alabilirsiniz.

Eğitimin Temeli: Temel Komutlar

Köpek dostlarımızı ısırma ve sosyalleştirme dışında elbette kısa ve eğlenceli olacak şekilde ödül mamaları sayesinde eğitim seanslarına başlamalısınız. Bazı temel komutlar özellikle de; kalk, otur, bekle veya bırak gibi onları kırmadan öğreteceğiniz komutlarla eğitim sürecini iyi ayarlamanız gerekiyor.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar