MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Yavru Köpek Tuvalet Eğitimi İçin Önemli Öneriler

18.12.2022 16:16:20

Yavru köpek dostlarımızda tuvalet eğitimi bir yavrunun alması gereken ilk eğitim durumlarından birisidir. Sahiplenmiş olduğunuz yavru köpek dostlarımızın ilk vakitlerde ev içerisine tuvaletini yapmasını oldukça normal olarak kabul etmelisiniz. Yavru köpek dostlarımızın henüz bir tuvalet eğitimi almadığını, yeni ev ve ailesine alışma sürecinde olduğunu unutmamalısınız. Evin içerisine tuvaletini yapmalarını oldukça normal bir durum bu sebeple minik patili dostlarımızı suçlamamalısınız. Sahiplenmiş olduğunu yavru köpek dostlarınıza birçok farklı yöntemler ile eğitim verip tuvaletlerini ne zaman ve nereye yapması gerektiğini dikkat ile öğretmelisiniz. Yavru köpek dostlarımıza tuvalet eğitimi verirken çok kolay şekilde uygulayacağınız birkaç yöntem vardır. Özellikle kısıtlı yaşam alanı oluşturma çok önemlidir. Alıştırma pedi kullanımını alışkanlık haline getirmleisiniz. Dışarı çıkmaya başlama ve ardından sevgi vererek ödüllendirebilirsiniz. Tuvalet zamanının en güzel şekilde planlanması, ipucu oluşturma, tuvaletinin geldiğini belli ediyor olması ve ve eve çiş yapmasını engelleme iyi kuraldır. Bunun yanında en önemlisi ise tutarlılıktır.

Yavru Köpeklerde Tuvalet Eğitimi İçin Öneriler

Yavru köpek dostlarımız gün içinde çok sık şekilde ve uzun süreli yürüyüşlere çıkarılmalı. Minik patili dostlarımızın tuvalet eğitimini tamamlaması için gün içerisinde en az dört kez dışarı çıkmanız çok iyi bir şey olacaktır. Bunun sebebi ise yavru köpek dostlarımızın yetişkin köpek dostlarımıza göre daha küçük bir mesaneye sahip olmasıdır. Bu sebeple tuvaletlerinin nasıl tutacaklarını öğrenememiş olacaklardır. Yavru köpek dostlarımız için ilk vakitlerde tuvaleti dışarı yapması zor olmaktadır. Yavru köpek dostlarımızın yürüyüş sırasında tuvaletini dışarı yapmadığı durumlarda ise sebebinin pede alışmış olması durumu olabilir. Bu durumun önüne geçebilmek adına ilk vakitlerde dışarı çıkarken yanınıza tuvalet pedi alabilirsiniz. Yavru köpek dostlarımızın tuvaletini yapabileceği ağaç altı gibi uygun yerlere alıştırma pedini serip tuvaletini yapmasını sağlayabilirsiniz. İlk vakitlerde dışarıda iken tuvaletini tuvalet pedine yapan bir köpek zamanla tuvaletini dışarı yapmaya alışacaktır. Bu süreç içerisinde yavru köpek dostlarımızın halen eve tuvaletini yapması oldukça normaldir. Mümkün olduğunda tuvalet ihtiyacını dışarıdayken yaptırmanız çok önemlidir. Yavru köpek dostlarımızın tuvaletini dışarı yapmadığı zamanlarda onları uzun süre yürütüp fazla yormayın.

Sizlere bu içeriğimizde yavru köpek tuvalet eğitimi için önemli öneriler hakkında bilgi verdik. Bizi takip etmeyi unutmayın.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar